Coraz częściej, w pełni świadomie, nie chcemy być anonimowi w internecie. Nie ma w tym nic dziwnego. Sieć nie jest już miejscem, do którego uciekamy o...
Coraz częściej, w pełni świadomie, nie chcemy być anonimowi w internecie. Nie ma w tym nic dziwnego. Sieć nie jest już miejscem, do którego uciekamy od realnego świata. Obydwa byty od dłuższego czasu się przenikają i zarazem dopełniają. Tym samym coraz więcej osób odczuwa potrzebę posiadania w sieci własnej internetowej strony – wizytówki. Wiele osób korzysta zapewne z usług serwisu About.me. Jednak są inne równie dobre rozwiązania, jednym z nich jest .Pixelhub.
.Pixelhub jest następcą serwisu DooID, a co za tym idzie, jak twierdzą jego twórcy, ma zaoferować dokładnie to, czego oczekują internauci. W odróżnieniu od np. About.me, z którego również korzystam, nie dostajemy w nasze ręce profilu – wizytówki w serwisie społecznościowym, którym jest wspomniany About.me, Pixelhub oferuje natomiast możliwość stworzenia strony internetowej, będącej również agregatorem treści, jakie publikujemy w sieciach społecznościowych.
Korzystając z serwisu mamy możliwość stworzenia dowolnej liczby podstron, które możemy niemalże w dowolny sposób skroić do własnych potrzeb. Przykładowo możemy dodać sekcję, w której znajdzie się informacja o kontakcie z nami, strumień aktywności w sieciach społecznościowych, zdjęcia, czy materiały wideo. Jednak gdyby dla kogoś było to zbyt mało, można na tak przygotowanej stronie i sekcji używać składni języka html, dzięki czemu możemy osadzić niemal dowolną treść, czy element.
Tradycyjnie możemy oczywiście zmodyfikować tło, rodzaj i rozmiar szablonu strony, a także jej kolorystykę, czy krój użytych fontów. Przy tym wszystkim muszę przyznać, że modyfikowanie strony, w mojej ocenie jest łatwiejsze i bardziej przejrzyste, niż w produktach konkurencji. Nadmienić trzeba również fakt, że tak przygotowana strona jest w pełni responsywna, tym samym bez żadnych problemów można z niej korzystać na urządzeniach mobilnych.
.Pixelhub oferuje pakiety abonamentowe. Pierwszy jest bezpłatny i posiada, jak zwykle w takich przypadkach, tylko podstawowe funkcje. Drugi pakiet za opłatą 6 dolarów umożliwia podpięcia własnej domeny, skonfigurowanie SEO, czy stworzenia formularza kontaktowego. Za tę cenę dostaniemy również stronę pozbawioną reklam. Sądzę, że właśnie pakiet „standard” będzie odpowiedni dla potrzeb większości osób. Gdyby jednak ktoś miał większe potrzeby, za 12 dolarów miesięcznie może skorzystać z oferty biznesowej, oferującej m.in. newsletter, własną favicone, czy priorytetowe potraktowanie w kontakcie ze wsparciem technicznym .Pixelhub.
Teraz każdy musi sobie odpowiedzieć na pytanie, czego oczekuje i za co jest w stanie zapłacić. W mojej ocenie .Pixelhub to dobre rozwiązanie dla osób, które chcą w prosty i szybki sposób stworzyć swoją prywatną stronę – wizytówkę, którą będą mogli pokazać światu. Efekt moich testów serwisu można zobaczyć pod adresem: krela.pl.
Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu