Polska

Znakomita polska fantastyka i Sherlock Holmes! Kolejne cenne e-booki za grosze!

Marcin M. Drews
Znakomita polska fantastyka i Sherlock Holmes! Kolejne cenne e-booki za grosze!
8

Internet oszalał! Gdziekolwiek się obejrzysz, niesamowite wyprzedaże - gry, książki, komiksy kupować można za grosze. Jedną z najlepszych tego typu akcji pozostaje dla mnie BookRage - polska inicjatywa, dzięki której otrzymujemy znakomite e-booki za bezcen. Właśnie nadchodzi nowa edycja, a w niej is...

Internet oszalał! Gdziekolwiek się obejrzysz, niesamowite wyprzedaże - gry, książki, komiksy kupować można za grosze. Jedną z najlepszych tego typu akcji pozostaje dla mnie BookRage - polska inicjatywa, dzięki której otrzymujemy znakomite e-booki za bezcen. Właśnie nadchodzi nowa edycja, a w niej istne perełki!

Serwis BookRage.org, oferujący pakiety książek w postaci elektronicznej w cenie określonej przez kupującego, ma wystartować dziś z całkowicie nową promocją! Tym razem dostępny będzie pakiet tytułów najlepszych polskich autorów beletrystyki, a także jeden prawdziwy rarytas zagraniczny: niepublikowane wcześniej w języku polskim opowiadania sir Artura Conan Doyle'a! Jak zawsze, serwis zaoferuje nam pakiet podstawowy, a także wersję rozszerzoną dla tych, którzy zdecydują się wpłacić kwotę większą niż aktualna średnia wpłat.

Co znajdziemy w pakiecie podstawowym? Tytuły, że palce lizać!

Krzysztof Boruń "Próg nieśmiertelności". Boruń to drugi po Januszu Zajdlu klasyk polskiej fantastyki pojawiający się w akcji BookRage, a proponowana powieść to jedno z jego najbardziej interesujących i znanych dzieł, obok pisanej wspólnie z Andrzejem Trepką "Kosmicznej Trylogii". Głównym bohaterem książki jest adwokat próbujący rozwiązać zagadkę Joségo Bragi, autora, który znany stał się dopiero po śmierci, a którego kolejne utwory publikowane są przez tajemniczy instytut, któremu pisarz zapisał swój dorobek. Czy jednak ktoś podszywa się pod zmarłego autora? A może Braga nadal żyje?

Fragment książki możecie przed zakupem przeczytać tutaj.

 

Rafał Dębski "Żelazne kamienie". Marcin Wroński po rozwiązaniu tajemnicy nazistowskiego bunkra w Oleśnicy przeniesiony zostaje z policji do kontrwywiadu. Bezpardonowa walka agentów i szpiegów kilku mocarstw prowadzi go znowu na Dolny Śląsk, gdzie na rozwiązanie czeka jedna z największych tajemnic II wojny światowej – miejsce ukrycia Bursztynowej Komnaty.

Fragment do przeczytania tutaj.

 

Wojciech Chmielarz "Królowa Głodu". Znany głównie z kryminałów o komisarzu Mortce Chmielarz tym razem napisał powieść z gatunku fantastyki, dostępną jedynie u poprzez BookRage. Młody Holender Bram Huygens przybywa do Kaźni, górniczego miasteczka powstałego na miejscu zrujnowanego w wojnie między dwoma mocarstwami księstwa Kuźni Zachodu. Powierzono mu do wykonania misję, od której zależy przyszłość krainy i jej mieszkańców. Wkrótce Bram przekona się, że w Kaźni każdy ma swoje sekrety, a niektóre z nich są śmiertelnie groźne.

Fragment do przeczytania tutaj.

 

Stefan Grabiński "W pomrokach wiary". Polski klasyk grozy, przedstawiciel weird fiction, powraca do BookRage z kolejnym zbiorem – tym razem są to jego debiutanckie opowiadania, opublikowane pierwotnie w 1908 roku pod pseudonimem Stefan Żalny. Książka zawiera utwory "Puszczyk", "Wampir", "Szalona zagroda", "Pomsta ziemi", "Klątwa" i "Podzwonne".

Fragment do przeczytania tutaj.

 

Artur Conan Doyle "Sherlock Holmes. Apokryfy". Nigdy wcześniej niewydane w Polsce (poza jednym, które ukazało się jedynie ponad 100 lat temu w "Gazecie Kieleckiej"), parodystyczne opowiadania Doyle’a to niewątpliwie prawdziwa gratka dla fanów słynnego detektywa z Baker Street. Brawurowe tłumaczenie Marcelego Szpaka dostępne tylko w BookRage.

Fragment do przeczytania tutaj.

 

Osoby, które zapłacą więcej niż wynosi aktualna średnia za pakiet podstawowy, otrzymają dodatkowe dwie pozycje!

Feliks W. Kres "Gromberlardzka legenda". Jedna z najlepszych powieści najsłynniejszego po Sapkowskim autora polskiej fantasy. Grobelard to niegościnna, górzysta kraina, nad którą Szerń, wisząca nad światem potęga, która obdarzyła świadomością ludzi, koty i sępy, niegdyś stoczyła wojnę z obcą siłą zwaną Alerem. Jedna z grombelardzkich legend głosi, że Szerń niemal nieustannie obmywa ten kraj deszczem właśnie po to, by zmyć pozostawione przez Aler piętno. Do tej właśnie krainy przybywa armektańska łuczniczka Karenira nie wiedząc, że sama też stanie się kiedyś grombelardzką legendą.

 

Krzysztof Boruń "Toccata". Autorski zbiór opowiadań science fiction w klasycznym stylu. Tajemnicze obce rasy, ziemska cywilizacja, którą powracający na Ziemię kosmonauci widzą kompletnie zmienioną po tysiącach lat oraz zagadka zatrutych alg – jedynego źródła pożywienia załogi statku kosmicznego.

 

Prezentów to nie koniec! Do momentu startu najnowszej promocji BookRage wciąż oferuje całkowicie za darmo dodatkowy pakiet - tzw. Giveaway - spieszcie się pobierać, póki jest!Znajdziemy tam następujące pozycje.

 

Stefan Grabiński "Demon ruchu. Wydanie uzupełnione". Niniejsza edycja zawiera zarówno opowiadania, które znalazły się w pierwotnym wydaniu zbioru ("Głucha przestrzeń", "Smoluch", "W przedziale", "Wieczny pasażer", "Fałszywy alarm", "Demon ruchu", "Maszynista Grot", "Sygnały", "Dziwna stacja", "Błędny pociąg", "Ślepy tor", "Ultima Thule"), jak i późniejsze teksty o tematyce kolejowej, które Grabiński zamierzał włączyć do kolejnych edycji ("Engramy Szatery" i "Przypowieść o krecie tunelowym").

 

Stefan Grabiński "Ogrojec baśni". Choć Grabiński znany jest najbardziej z opowiadań grozy korzystających z symboli nowoczesności i industrializacji takich jak kolej, napisał również kilka zupełnie odmiennych, baśniowych tekstów. Opowiadania te opatrzone były podtytułem "Z Ogrojca baśni". Autor planował zebrać je w formie książkowej, jednak nie stało się tak za jego życia. Zbiór zawiera szcześć opowiadań: "Pani z Białego Kasztelu", "Król Nenufar", "Cud Żywii", "Za rychło", "Sad umarłych" i "Ciuciubabka".

 

Aleksander Błażejowski "Czerwony Błazen". Wydany w 1925 r. uznawany jest za pierwszą polską powieść kryminalną. W 1926 r. powieść została zekranizowana przez Henryka Szaro - w filmie wystąpili m. in. Robert Boelke, Stefan Hnydziński, Oktawian Kaczanowski, Helena Makowska, Nora Ney, Eugeniusz Bodo. Niestety, film uległ zniszczeniu podczas wojny, a książkowy oryginał był zakazany przez cenzurę PRL.

Możliwości płatnicze, dostosowane są do potrzeb polskiego klienta. Serwis obsługuje zarówno płatności PayPal (w tym płatności kartami, także bez rejestracji konta PayPal) jak i e-przelewy za pośrednictwem systemu płatności DotPay. Nowością jest natomiast system Espago.

W serwisie jest także możliwość przeznaczenia części płaconych za książki pieniędzy na rzecz fundacji Nowoczesna Polska.

- Chcielibyśmy aby ludzie mieli możliwość zrobienia przy okazji dobrego uczynku, bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Zdecydowaliśmy się na Fundację Nowoczesna Polska jako instytucję pożytku publicznego której cele są nam osobiście bliskie i którą sami z chęcią, przy okazji korzystania z tego typu serwisów, byśmy wspierali – mówi Tomasz Stachewicz, jeden z pomysłodawców serwisu.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu