Aplikacje webowe

Znajdź w jednym miejscu muzykę podobną do Twojego ulubionego gatunku lub artysty

Grzegorz Ułan
Znajdź w jednym miejscu muzykę podobną do Twojego ulubionego gatunku lub artysty
1

Każdy z nas ma swój ulubiony gatunek muzyczny czy określoną grupę wykonawców. Jedni mniej popularnych inni bardziej. Czasem jednak chcemy sięgnąć dalej, posłuchać czegoś nowego, ale nie odbiegającego zbytnio od naszych preferencji, a jedynie wzbogacającego naszą bibliotekę muzyczną. Wspomagamy si...

Każdy z nas ma swój ulubiony gatunek muzyczny czy określoną grupę wykonawców. Jedni mniej popularnych inni bardziej. Czasem jednak chcemy sięgnąć dalej, posłuchać czegoś nowego, ale nie odbiegającego zbytnio od naszych preferencji, a jedynie wzbogacającego naszą bibliotekę muzyczną.

Wspomagamy się wtedy YouTube, Last.fm czy też rekomendacjami w serwisach streamingowych, podsuwanymi na podstawie odsłuchiwanej wcześniej muzyki. Często jednak nie działa to tak dobrze jak byśmy sobie tego życzyli. Propozycji jest mało albo nie do końca są one trafne.

Dziś natrafiłem na narzędzie, które idealnie sprawdza się w tym zakresie. Zwłaszcza w mniej popularnych gatunkach muzycznych. Jednym z moich ulubionych jest Metal symfoniczny, którym zaraziłem się wiele lat temu dzięki Nightwish i głosowi jego pierwszej wokalistce Tarji Turunen.

Przyznam, że nie sądziłem, iż aż tylu znajdę tu pokrewnych wykonawców tego gatunku muzycznego i to tak idealnie odzwierciedlających moje preferencje i upodobania. Każda propozycja wyświetla się z ikoną artysty czy zespołu, a po wskazaniu myszką uruchamia się skrót wybranego utworu muzycznego.

Możemy wyszukiwać według nazwy zespołu czy gatunku muzycznego. Dodatkowo po prawej stronie możemy sprecyzować liczbę propozycji. Optymalna i domyślnie ustawiona to liczba 10. Do tego wskaźnik popularności wybranej pozycji lista innych utworów do odsłuchania oraz podobnych gatunków muzycznych. Na sam koniec możemy przybliżyć sobie biografię artystów.

Jednym słowem genialne narzędzie, mam nadzieję, że i Wam się spodoba i przyda się do poszerzania Waszej biblioteki muzycznej.

Strona narzędzia via Wykop.pl.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu