Microsoft

"Klik" i efektowna strona internetowa lub prezentacja gotowa - poznajcie Microsoft Sway

Konrad Kozłowski
"Klik" i efektowna strona internetowa lub prezentacja gotowa - poznajcie Microsoft Sway
14

Bez wielkiego rozgłosu Microsoft zaprezentował kolejną aplikację należącą do pakietu Office. Jest nią Sway i choć na razie możemy zapoznać się z wczesną wersją projektu, to już teraz robi spore wrażenie. Amatorskie strony i prezentacje powinny wkrótce wyglądać znacznie lepiej. Jedyne co będzie Wa...

Bez wielkiego rozgłosu Microsoft zaprezentował kolejną aplikację należącą do pakietu Office. Jest nią Sway i choć na razie możemy zapoznać się z wczesną wersją projektu, to już teraz robi spore wrażenie. Amatorskie strony i prezentacje powinny wkrótce wyglądać znacznie lepiej.

Jedyne co będzie Wam potrzebne do stworzenia swojej strony lub prezentacji to tekst i obrazki. Żeby było wygodniej aplikacja bez problemu zaimportuje je także z takich miejsc jak Facebook, Twitter, YouTube oraz naturalnie OneDrive. Możemy sami zadecydować o wyglądzie strony/prezentacji lub oddać skomponowanie całości w ręce chmury Microsoftu, ponieważ za wszystko odpowidać będą wtedy algorytmy dobierające pasujące do siebie elementy tej układanki. Nic nie stanie na przeszkodzie, by wykorzystać Sway nawet do stworzenia wizualizacji strumienia konkretnego hashataga. Każdy z projektów można udostępniać w Sieci w postaci linku lub umieszczania go bezpośrednio na stronach wykorzystując odpowiedni kod (przykład poniżej).

Co istotne, nasz projekt będzie równie dobrze wyglądał na ekranie smartfona co i laptopa czy tabletu. Nie chodzi tu jednak o tradycyjny responsywny design, ponieważ dla każdego typu urządzenia serwery Microsoftu przygotowywać będą inny layout. Już dziś możemy spróbować swoich siłkorzystać z wstepnej webowej wersji Sway, a w drodze są także aplikacje na iOS i Androida. Microsoft chce, by w miarę możliwości na każdej z platform dostępne były natywne rozwiązania. Aplikacje dla Windows Phone i Windows to raczej formalność.

Jeżeli zechcecie sprawdzić jak działa Sway zapraszam na Sway.com. Jak na razie musimy grzeczenie zaczekać na swoją kolej, ale przeglądając dostępne już projekty jestem pewien, że warto. Zauważalne jest, że nie jest to gotowy projekt, ponieważ chociażby w sytuacji manipulacji rozmiarem okna potrzebne jest kilka sekund, zanim strona dostosuje się do nowych wymiarów. Gdy Sway zostanie oficjalnie udostępniony z pewnością mu się dokładnie przyjrzymy.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

strony wwwMicrosoftprezentacje