Aplikacje webowe

Evernote z fantastycznym nowym interfejsem w przeglądarce. Są też inne nowości

Konrad Kozłowski
Evernote z fantastycznym nowym interfejsem w przeglądarce. Są też inne nowości
24

Wczorajsza konferencja Evernote'a okazała sie nadzwyczaj intrygująca. I to nie z powodu problemów sprzętowych, z którymi na scenie doskonale poradził sobie CEO firmy Phil Libin, lecz tego jak Evernote jest oddany w usprawnianiu wykonywania naszych codziennych obowiązków. Oczywiście to o czym mówi...

Wczorajsza konferencja Evernote'a okazała sie nadzwyczaj intrygująca. I to nie z powodu problemów sprzętowych, z którymi na scenie doskonale poradził sobie CEO firmy Phil Libin, lecz tego jak Evernote jest oddany w usprawnianiu wykonywania naszych codziennych obowiązków.

Oczywiście to o czym mówi się najgłośniej to nowy, dopasowany do oczekiwań wielu użytkowników interfejs webowy Evernote'a. Poprzednia wersja, choć nadal dostępna, wyraźnie odstawała pod względem wizualnym od wielu konkurencyjnych rozwiązań, więc po aplikacjach desktopowych i mobilnych nadszedł czas również i na nią.

Przejrzystość, minimalizm i koncentracja na tym, co mamy zrobić - tak w skrócie opisałbym nowego Evernote'a w przeglądarce. Co ciekawe, nie jest to interfejs domyślny, musimy świadomie go wybrać, gdy zostanie zaproponowany. Przy tak dużej liczbie użytkowników Evernote nie zdecydował się na wprowadzenie zmian jednocześnie dla wszystkich, gdyż mogłoby to negatywnie wpłynąć na produktywność sporej części użytkowników. Jeżeli jesteście zainteresowani nowym interfejsem wystarczy odwiedzić Evernote.com i zalogować się. Po kliknięciu na zabawnie brzmiącą po polsku etykietkę "Pobierz betę". Nie ma się czego obawiać, jedyne co się stanie to wczytanie zostanie nowy Evernote.

Przeważająca biel z odrobiną zielieni prezentuje się znakomicie. Skróty do najważniejszych sekcji znajdziemy po lewej stronie, zaś zdecydowana większość dostępnej przestrzeni dostepna jest na nasze notatki. Gdy dodamy nową i zaczniemy pisać pozostałe elementy interfejsu po prostu znikają pozwalając nam skupić się na tym, czym właśnie się zajmujemy. Na prawo od pola tekstowego umieszczono dodatkowe opcje jak listowanie i załączanie plików, co z początku można przegapić. Sporą zmianą jest teraz funkcja udostępniania notatek, które mogą być edytowane przez zaproszone osoby - do tej pory mogły one je jedynie wyświetlać.

Evernote przedstawił również wiele nowości w nadchodzących aktualizacjach aplikacji desktopowej. Między innymi pojawi się opcja o nazwie Context oferująca podpowiedzi dopełniające informacje podczas wprowadzania tekstu - mogą to być inne nasze notatki, kontakty z LinkedIn czy artykuł z Wall Street Journal o tematyce przez nas opisywanej. Evernote zaprezentował również Work Chat mający być najlepszym sposobem na komunikację pomiędzy współpracownikami. Phil wielokrotnie zaznaczał, że czat powstał z myślą o rozmowach związanych z wykonywaną pracą. Oprócz tego pokazano mniejsze zmiany jak wyświetlanie listy użytkowników przeglądających udostępnione przez nas notatki, co zdaniem CEO Evernote'u ma znaczący wpływ na pracę w zespole. Dalsze plany Evernote'a na rok 2014 są naprawdę ambitne i pełną listę rozwijanych projektów znajdziecie na poniższej grafice.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Evernotenotatki online