Aplikacje webowe

Pocket z darmowym Premium dla studentów i świetnymi aktualizacjami aplikacji

Konrad Kozłowski
Pocket z darmowym Premium dla studentów i świetnymi aktualizacjami aplikacji
16

Rywalizacja pomiędzy usługami z kategorii "zapisz na później" była zawsze niezwykle zacięta. Pocket, Readability i Instapaper rozwijają się naprawdę dynamicznie i co jakiś czas każda z nich potrafi nas czymś pozytywnie zaskoczyć. Pokcet nie jest najlepszą z nich, ale lubię ją najbardziej, a ostatnie...

Rywalizacja pomiędzy usługami z kategorii "zapisz na później" była zawsze niezwykle zacięta. Pocket, Readability i Instapaper rozwijają się naprawdę dynamicznie i co jakiś czas każda z nich potrafi nas czymś pozytywnie zaskoczyć. Pokcet nie jest najlepszą z nich, ale lubię ją najbardziej, a ostatnie nowości należą do tych naprawdę udanych.

Zacznijmy może od tej, która jako pierwsza pojawiła się w tytule tekstu. Początek roku szkolnego już za nami, a lada moment wystartuje rok akademicki. Z tej okazji Pocket przygotował dla studentów z całego świata nie lada prezent - darmowy dostęp do Pocket Premium przez cały kwartał. Jedyne co musiecie zrobić, by skorzystać z promocji, to udać się na tę stronę, wypełnić formularz i zaczekać na aktywację. Zalecane jest oczywiscie sprawdzanie obydwu skrzynek pocztowych.

Moje zgłoszenie z dzisiejszego ranka nie doczekało się jeszcze odpowiedzi, więc najwyraźniej przesłane dane są weryfikowane manualnie. Dodam tylko, że opłata miesięczna za Pocket Premium to 15,22 zł. W ramach przypomnienia powyżej znajdziecie najważniejsze funkcje Pocket Premium (więcej szczegółów tutaj).

Oprócz "oferty studenckiej" Pocket w ostatnich tygodniach zaprezentował nam udane aktualizacje aplikacji dla przeglądarki Chrome/systemu Chrome OS oraz nowego iOS8. W aplikacji dla Chrome poprawiony został układ interfejsu, który wzorowany jest na mobilnych aplikacjach Pocket. Celem było po prostu ujednolicenie wyglądu aplikacji. Dodatkowo poprawione zostały funkcje zarządzania wieloma elementami oraz oznaczania tagami. To co mnie najbardziej cieszy to poprawki w kwestii wydajności aplikacji - ta zużywa teraz znacznie mniej zasobów, co pozytywnie wpływa także na czas pracy na baterii naszego laptopa lub Chromebooka. Aplikacja dla Chrome obsługuje teraz wszystkie funkcje Pocket Premium, więc jeśli jesteście studentami, tym bardziej warto ją wypróbować.

Wspomniana aktualizacja aplikacji dla iOS8 to przede wszystkim wykorzystanie nowości, które pojawiły się nowej odsłonie systemu mobilnego Apple. Bez problemu możemy teraz zapisywać artykuły do Pocket za pomocą panelu udostępniania (zamiast bookmarkletów). Umożliwia to także łatwe i szybkie tagowanie dodawanych treści. Działa to także w drugą stronę - udostępnianie artykułów z Pocket do innych jest teraz znacznie łatwiejsze.

Osobny akapit poświęcę funkcji "handoff", która pozwala na wygodne kontynuwanie czytania artykułu na drugim urządzeniu. Po otwarciu artykułu na iPhonie na ekranie blokady iPada w lewym dolnym rogu pojawi się ikonka Pocket. Po wykonaniu na niej gestu ku górze otwarta zostanie aplikacja Pocket i przejdziemy od razu do konkretnego artykułu. Działa to naturalnie w obydwie strony (iPad -> iPhone), a po premierze OS X Yosemite wspierane będzie także przez aplikację Pocket na Maka.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu