Startups

Zmierz się na argumenty w potyczki.pl

Grzegorz Marczak
8

No i mam kolejny polski startup czyli potyczki.pl. W serwisie tym możemy zmierzyć się na argumenty w stworzonej przez nas potyczce. Czyli możemy np: rozpocząć potyczkę na temat, które monitory są lepsze LCD czy CRT. Każdy użytkownik może dołączyć się do potyczki głosując na jedną z opcji oraz poda...


No i mam kolejny polski startup czyli potyczki.pl. W serwisie tym możemy zmierzyć się na argumenty w stworzonej przez nas potyczce. Czyli możemy np: rozpocząć potyczkę na temat, które monitory są lepsze LCD czy CRT. Każdy użytkownik może dołączyć się do potyczki głosując na jedną z opcji oraz podając argumenty za wybraną opcją. Oprócz argumentów, możemy też tworzyć kontr argumenty do argumentów z opcji przeciwnej.


Potyczki!

Serwis oferuje trzy rodzaje potyczek : otwartą, pojedynek oraz król. Wszystkie te rodzaje różnią sie między sobą sposobem prowadzenia potyczki, wybraniem zwycięzcy i przydzieleniem punktów za argumenty.

Serwis został od początku wyposażony w RSS dla każdej z potyczek, oraz dodatki umożliwiające umieszczenie informacji o naszej potyczce na blogu lub naszej stronie www.


Przykład widgetu z informacją o konkretnej potyczce

Jeśli chodzi o sam wygląd serwisu to wymaga on jeszcze trochę pracy, na głównej stronie wyeksponowane jest nieco za dużo tagów (które w tym przypadku chyba nie są kluczowe), zamiast listy z ostatnimi czy też najbardziej popularnymi potyczkami.

Sam pomysł na serwis jest dość ciekawy (chociaż pewnie też gdzieś na świecie istnieje pierwowzór - co jednak nie jest ważne), wprowadza on nieco inną formę dyskusji i argumentacji swoich racji.

Mam jednak wątpliwości czy serwis ten będzie w stanie zdobyć dużą popularność (oczywiście pytanie co w Polsce oznacza zwrot "duża popularność) - wprawdzie pomysł jest ciekawy, jednak specyfika użytkowników którzy chcą poświecić trochę czasu w zabawę i rywalizację na argumenty może być pewnym problemem. Problem ten może rozwiązać duży partner taki jak np pino.pl - wspomniałem o pino dlatego, że na serwisie tym na stałe "zamontowana" jest reklama właśnie tego serwisu.

Czyżby było to nowe dziecko "twórczy" autorów pino, lub serwis ten powstał na ich zlecenie?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu