Świat

Livestation czyli telewizja od microsoftu.

Grzegorz Marczak
3

Mimo iż nie jestem zagorzałym przeciwnikiem Microsoftu (wręcz czasami podziwiam sprawność z jaką są w stanie dostać się na kolejne rynki) to jednak takie informacje jak Livestation czyli telewizja internetowa nieco mnie osłabiają. Wszyscy wiem, że MS ma zasoby, pieniądze oraz możliwość na zreal...


Mimo iż nie jestem zagorzałym przeciwnikiem Microsoftu (wręcz czasami podziwiam sprawność z jaką są w stanie dostać się na kolejne rynki) to jednak takie informacje jak Livestation czyli telewizja internetowa nieco mnie osłabiają.

Wszyscy wiem, że MS ma zasoby, pieniądze oraz możliwość na zrealizowanie każdego projektu jaki tylko będą chcieli. Nie dobrze jednak się dzieje jeśli każdy z ich projektów jest poprzedzony nie ich pomysłem. Oczywiście niczego nie można im zabronić, jednak od takiej firmy można by wymagać nieco więcej.


Interfejs w livestation też do czegoś podobny

Czym będzie Livestation - będzie to aplikacja dzięki której będziemy mogli na żywo oglądać telewizję na naszych komupterach. Oczywiście aby być w stanie coś takiego osiągnąć będzie zastosowana technologia p2p.


Pokaz Livestation

Video: LiveStation Demo

W przeciwieństwie do tego co piszą niektóre blogi przynajmniej z założenia nie będzie to konkurencja dla Joost. Główna różnica między tymi serwisami jest taka, że Joost będzie emitować materiały video na żądanie, Livestation będzie pokazywać tradycyjne programy telewizyjne na żywo.

O pierwszych wrażeniach z testowania livestation można przeczytać na blogu last100

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu