Moje przemyślenia

Zmiany w usłudze Office 365 - Microsoft dozbraja pakiet biurowy

JS
Jakub Szczęsny
2

Microsoft ogłosił dzisiaj zmiany w ekranie startowym swojej usługi Office 365 dla obecnych klientów zarejestrowanych w Exchange lub SharePoint. Nowa strona będzie centralnym miejscem, z którego każdy z nich będzie mógł uzyskać dostęp do zasubskrybowanych usług. Mało tego, jeśli jest się klientem Off...

Microsoft ogłosił dzisiaj zmiany w ekranie startowym swojej usługi Office 365 dla obecnych klientów zarejestrowanych w Exchange lub SharePoint. Nowa strona będzie centralnym miejscem, z którego każdy z nich będzie mógł uzyskać dostęp do zasubskrybowanych usług. Mało tego, jeśli jest się klientem Office 365 ProPlus, otrzymujemy ponadto możliwość pobrania aplikacji Office bezpośrednio z tej strony. Oczywiście, będzie też dostęp do wszystkich aplikacji Office w Outlooku i OneDrive.

Microsoft chce się zwrócić do osób, które na komputerze głównie pracują i aktywnie korzystają z usług webowych. Z jednej strony głównej będziemy w stanie przenieść się do każdej interesującej nas usługi z rodziny Office. Mało tego, Microsoft otwiera się także na inne platformy - na przykład, jeżeli posiadamy komputer Mac, w przypadku subskrybowania Office 365 ProPlus, otrzymamy link do instalacji pakietu na systemie OS X - wykrywając uprzednio nasze urządzenie.

Jeżeli wolimy korzystać z innej strony startowej, nie ma problemu. Do wyboru mamy oczywiście Outlook, OneDrive, SharePoint lub Yammera. Wszystko to możemy zmienić za pośrednictwem portal.office.com, kilkamy na przycisk ustawień i tam ustalamy skąd ma wystartować Office.

Microsoft w swojej notce prasowej na ten temat obiecał, że to jeszcze nie wszystko, co Microsoft przygotował dla swoich klientów. Będą implementowane nowe funkcje, usługi oraz będzie poprawiane to, co do tej pory w Office już było.

Źródło: blogs.office.com

Grafika: 1, 2, 3

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

MicrosoftofficeOffice 365