Konsole

Wreszcie! Od jutra możecie zmieniać nazwę konta PSN

Albert Lewandowski
Wreszcie! Od jutra możecie zmieniać nazwę konta PSN
1

Możliwość zmiany nazwy konta PSN nie brzmi jak rewolucja, ale z pewnością mnóstwo osób ucieszy się, że Sony wreszcie to umożliwiło.

Zmiana nazwy konta PSN - nie obyło się bez problemów

Sony już oficjalnie poinformowało, że od dzisiaj, tj. 10 kwietnia, nowość jest dostępna dla użytkowników w Stanach Zjednoczonych. Zmiana nazwy konta PSN dla Europy będzie natomiast działać od jutra, czyli 11 kwietnia, a z tej opcji będzie można skorzystać albo z poziomu samej konsoli (w przypadku PlayStation 4) albo też przeglądarki internetowej.

Pierwsza zmiana nazwy konta PSN jest darmowa, z kolei każda kolejna będzie wiązała się z naliczeniem opłaty. W przypadku bycia abonentem PlayStation Plus cena ta wynosi 4,99 euro, z kolei dla reszty osób będzie równa 9,99 euro, więc posiadanie abonamentu PS Plus może stać się dla niektórych całkiem dobrym wyjściem.

Nie może być jednak idealnie. Mianowicie zmiana nazwy konta PSN działa bezproblemowo w przypadku większości produkcji wydanych po pierwszym kwartale 2018 roku, z kolei w pozostałych mogą pojawić się kłopoty. O co dokładnie chodzi? Część z nich jest mało szkodliwa i dotyczy, np. wyświetlania w profilu wciąż starej nazwy. Zdarzają się jednak też poważniejsze, jak odłączenie konta od profilu w grze, utratę wirtualnej waluty w danym tytule czy nawet skasowanie postępów. Z tego względu przed zmianą nazwy lepiej dowiedzieć się, czy na pewno nie spowoduje to żadnych problemów. Japończycy podali już nawet, które gry sprawiają najwięcej kłopotów: Onruch, Worms Battlegrounds,  MLB The Show 14, 15 i 16,  The Golf Club 2, LittleBigPlanet 3, Disc Jam, Just Dance 2017 oraz Everybody's Golf.

Kompletną listę sprawdzonych tytułów znajdziecie na stronie Sony.

Wprowadzone zmiany można bezpłatnie wycofać, a stare ID, zarezerwowane przez daną osobę, nie będzie mogło zostać użyte przez nikogo innego.

źródło: PlayStation Europe

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu