Konsole

Wreszcie! Od jutra możecie zmieniać nazwę konta PSN

AL
Albert Lewandowski
1

Możliwość zmiany nazwy konta PSN nie brzmi jak rewolucja, ale z pewnością mnóstwo osób ucieszy się, że Sony wreszcie to umożliwiło.

Zmiana nazwy konta PSN - nie obyło się bez problemów

Sony już oficjalnie poinformowało, że od dzisiaj, tj. 10 kwietnia, nowość jest dostępna dla użytkowników w Stanach Zjednoczonych. Zmiana nazwy konta PSN dla Europy będzie natomiast działać od jutra, czyli 11 kwietnia, a z tej opcji będzie można skorzystać albo z poziomu samej konsoli (w przypadku PlayStation 4) albo też przeglądarki internetowej.

Pierwsza zmiana nazwy konta PSN jest darmowa, z kolei każda kolejna będzie wiązała się z naliczeniem opłaty. W przypadku bycia abonentem PlayStation Plus cena ta wynosi 4,99 euro, z kolei dla reszty osób będzie równa 9,99 euro, więc posiadanie abonamentu PS Plus może stać się dla niektórych całkiem dobrym wyjściem.

https://twitter.com/PlayStationEU/status/1115948392952344577?s=20

Nie może być jednak idealnie. Mianowicie zmiana nazwy konta PSN działa bezproblemowo w przypadku większości produkcji wydanych po pierwszym kwartale 2018 roku, z kolei w pozostałych mogą pojawić się kłopoty. O co dokładnie chodzi? Część z nich jest mało szkodliwa i dotyczy, np. wyświetlania w profilu wciąż starej nazwy. Zdarzają się jednak też poważniejsze, jak odłączenie konta od profilu w grze, utratę wirtualnej waluty w danym tytule czy nawet skasowanie postępów. Z tego względu przed zmianą nazwy lepiej dowiedzieć się, czy na pewno nie spowoduje to żadnych problemów. Japończycy podali już nawet, które gry sprawiają najwięcej kłopotów: Onruch, Worms Battlegrounds,  MLB The Show 14, 15 i 16,  The Golf Club 2, LittleBigPlanet 3, Disc Jam, Just Dance 2017 oraz Everybody's Golf.

Kompletną listę sprawdzonych tytułów znajdziecie na stronie Sony.

Wprowadzone zmiany można bezpłatnie wycofać, a stare ID, zarezerwowane przez daną osobę, nie będzie mogło zostać użyte przez nikogo innego.

źródło: PlayStation Europe

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu