Felietony

Źle trzymasz telefon lub kup sobie pokrowiec - Jobs o problemach iPhone 4 z zasięgiem

Grzegorz Marczak
Źle trzymasz telefon lub kup sobie pokrowiec - Jobs o problemach iPhone 4 z zasięgiem
48

Czytałem dzisiaj z niedowierzaniem kilka razy doniesienia na temat oficjalnego stanowiska Apple i Jobsa odnośnie problemu z zasięgiem w iPhonie 4. Przypomnę, że chodzi o gubienie zasięgu podczas moim zdaniem normalnego trzymania telefonu (pisałem o tym wczoraj). Otóż Jobs i całe Apple uważa, że p...

Czytałem dzisiaj z niedowierzaniem kilka razy doniesienia na temat oficjalnego stanowiska Apple i Jobsa odnośnie problemu z zasięgiem w iPhonie 4. Przypomnę, że chodzi o gubienie zasięgu podczas moim zdaniem normalnego trzymania telefonu (pisałem o tym wczoraj).

Otóż Jobs i całe Apple uważa, że problemu nie ma a użytkownicy po prostu źle trzymają telefon. I wcale nie żartuje - takie jest oficjalne stanowisko firmy. Oto odpowiedź jaką otrzymali rozżaleni użytkownicy od Jobsa:

Gripping any phone will result in some attenuation of its antenna performance, with certain places being worse than others depending on the placement of the antennas. This is a fact of life for every wireless phone. If you ever experience this on your iPhone 4, avoid gripping it in the lower left corner in a way that covers both sides of the black strip in the metal band, or simply use one of many available cases.

Choć były też bardziej konkretne i zwięzłe porady:

Just avoid holding it that way.

Czyli drogi użytkowniku super innowacyjnego telefonu firmy Apple - źle trzymasz telefon i albo zmienisz swój nawyk albo kup sobie pokrowiec - wtedy problem powinien zniknąć. W każdym innym przypadku jest to twoja wina a nie wina naszego super nowoczesnego rozwiązania.

Nigdy wcześniej nie spotkałem się z rekomendacją ze strony producenta telefonu co do tego jak klienci powinni go trzymać w ręku. Jest to szczególnie absurd w przypadku iphona, który przecież ma być jednocześnie małą konsolą do gier, który właśnie po to ma obracany ekran i reaguje na położenie aby użytkownik mógł w dowolny sposób z niego korzystać.

Jeszcze bardziej abstrakcyjna jest sugestia odnośnie zakupu pokrowca (który swoją drogą do tanich nie należy). Od kiedy to opakowanie ma być decydującym elementem jeśli chodzi o poprawność działania telefonu? Może to jakaś innowacja, której jeszcze nie do końca rozumiem.

iPhone 4 to jednak nie tylko problem z zasięgiem (choć ten jest jednym z poważniejszych). Użytkownicy masowo donoszą o problemach z wyświetlaczem na którym widzą przebarwienia oraz o szybko rysującej się szklanym ekranie telefonu. Mashable przygotowało nawet infografikę zbierającą wszystkie do tej pory zgłaszane problemy z nowym super telefonem apple.

Obrazek pochodzi z mashable.com

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Applejobsiphone 4