Felietony

Posterous może zaatakować również platformy blogowe w Polsce, ale trzeba wskazać które!

Grzegorz Marczak
Posterous może zaatakować również platformy blogowe w Polsce, ale trzeba wskazać które!
9

Posterous to platforma do publikacji treści, można go też nazwać platformą blogową ale w tym przypadku nie to jest najważniejsze. Serwis cechuje się prostotą obsługi, możliwością aktualizacji treści również przez email, opcją podłączenia własnej domeny itp, według nie oficjalnych informacji przyrost...

Posterous to platforma do publikacji treści, można go też nazwać platformą blogową ale w tym przypadku nie to jest najważniejsze. Serwis cechuje się prostotą obsługi, możliwością aktualizacji treści również przez email, opcją podłączenia własnej domeny itp, według nie oficjalnych informacji przyrost użytkowników jest na poziomie 20-25% miesięcznie.

Platforma ta rozpoczęła ostatnio dość ciekawą akcję w której codziennie przez 15 dni ogłasza nazwę serwisu z którego za darmo bez naszej ingerencji przeniesie nam cały nasz blog/stronę do siebie. Wystarczy podać link do naszego blogu oraz email i nawet nie trzeba mieć konta w Posterous. Po udanym przeniesieniu dostaniem zwrotny email z informacją, że wszystko zakończyło się pomyślnie.

Na pierwszy ogień poszedł Ning (było to dwa dni temu) czyli platforma do tworzenia własnych serwisów społecznościowych, kolejny jest Tumblr. Informacja ta nie zainteresowała by mnie na tyle aby o tym napisać gdyby nie mail jaki otrzymałem od Richa Pearsona (VP marketingu w Posterous) w którym pytał się on czy czytelnicy Antyweba i użytkownicy blogów w Polsce nie chcieli by zgłosić jakiejś naszej lokalnej platformy blogowej do akcji łatwej konwersji do Posterous!

Niestety nie udało mi się wyciągnąć informacji ile zgłoszeń jest potrzebnych aby rozważyli konwersję. Swoją drogą abstrahując już od propozycji dla Polski jest to dość nietypowa akcja platformy blogowej - z pewnością konkurencja nie będzie nią zachwycona (szczególnie po porównaniach jakie publikowane są na blogu Posterousa). Podejrzewam też, że wkrótce po zakończeniu tej akcji Posterous opublikuje kilka narzędzi do przenoszenia informacji z najpopularniejszych serwisów jakie zostały zgłoszone.

Jeśli chcecie zgłosić jakiś polski serwis do akcji Posterous - oto link do formularza. Wystarczy wpisać nazwę platformy oraz własny email.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

blogining