Felietony

Poważny problem z zasięgiem w iPhone 4

Grzegorz Marczak
Poważny problem z zasięgiem w iPhone 4
32

iPhone 4 jak to na "innowacyjny" produkt Apple przystało ma też w "innowacyjną" antenę, którą jest tak naprawdę metalowy pasek otaczający obudowę. Nie wiem czy miało to poprawić jakość odbieranego sygnału ale najwyraźniej coś z tym rozwiązaniem jest nie tak. Serwis gizmodo.com donosi, że nowy iPhone...

iPhone 4 jak to na "innowacyjny" produkt Apple przystało ma też w "innowacyjną" antenę, którą jest tak naprawdę metalowy pasek otaczający obudowę. Nie wiem czy miało to poprawić jakość odbieranego sygnału ale najwyraźniej coś z tym rozwiązaniem jest nie tak. Serwis gizmodo.com donosi, że nowy iPhone podczas trzymania go w ręku traci w dramatyczny sposób zasięg. Co ciekawe kilkanaście osób potwierdziło ten fakt publikując swoje nagrania video z pokazem tego efektu.

Dziwne jest jednak, że jeśli wykona się ten test podczas rozmowy to nawet w momencie kiedy telefon pokazuje brak sygnału GSM to połączenie nie jest przerywane. Może to oznaczać, że jest to tylko błąd w oprogramowani - aczkolwiek inni czytelnicy gizmodo twierdzą, że nie mogli nawiązać połączenia w momencie utraty sygnału przez trzymanie telefonu w ręku, niektórzy pokazali też jak wyglądają spadki w prędkości transmisji danych podczas trzymania telefonu.

Apple chyba jeszcze nie komentowało tego zjawiska. Wygląda to jednak na dość poważny problem choć nie można powiedzieć, że jest to coś niespotykanego bo z tego co pamiętam inne telefony również miewają podobny efekty w momencie zasłonienia anteny. W tym jednak przypadku na filmach widać, że telefon trzymany jest w dość klasyczny sposób i na dodatek specjalna konstrukcja anteny miała raczej pomóc niż wygenerować kolejny problem z zasięgiem.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Appleiphone 4