Felietony

Nasza Klasa testuje już gry - premiera w najbliższych tygodniach!

Grzegorz Marczak
Nasza Klasa testuje już gry - premiera w najbliższych tygodniach!
37

Miło jest obserwować jak z małego polskiego startupa wyrasta rasowy i co ważniejsze nieźle prosperujący biznes internetowy. Mimo iż konwersja z Naszej Klasy i całego pomysłu za tym stojącego do wszystkiego co kryje się pod hasłem NK nie jest łatwa to jednak rozmach zmian i nowych pomysłów jest moim...

Miło jest obserwować jak z małego polskiego startupa wyrasta rasowy i co ważniejsze nieźle prosperujący biznes internetowy. Mimo iż konwersja z Naszej Klasy i całego pomysłu za tym stojącego do wszystkiego co kryje się pod hasłem NK nie jest łatwa to jednak rozmach zmian i nowych pomysłów jest moim zdaniem imponujący. Cieszy też, że NK nie ma kompleksów związanych z Facebookiem. Wprawdzie wielu branżowych fachowców mówiło, że NK za późno zabrało się za zmiany ale kiedy parzę w wyniki megapanelu i statystyki Naszej Klasy to na razie nie widzę potwierdzenia dla takiej tezy. Właściwie w ostatnich miesiącach można obserwować dość spore spowolnienie w zdobywaniu przez Facebooka polskich użytkowników.

Jednym z elementów rozwoju NK miały być gry. Przykład Facebooka pokazuje, że jest to bardzo dobre narzędzie zarówno jeśli chodzi o biznes jak również o dostarczanie użytkownikom rozrywki.

Dzisiaj otrzymałem informacje prasową o tym, że w Naszej Klasie już niedługo pojawią się cztery tytuły (w chwili obecnej zostały udostępnione wybranym użytkownikom do testów) czyli: Turtle Squad i Crazy Charly gry znane z Facebooka tworzone przez plinga.com, miejskie gangi o którym nie wiele mi wiadomo, ale można się domyślić że będzie to coś na kształt Mafia wars. Ostatnim tytułem jaki niedługo zobaczymy będzie Funtris.

Zaskoczeniem jest dla mnie brak gier z kategorii "farmerskich" które zarówno na Facebook ale również jako niezależne gry przeglądarkowe biją chyba rekordy popularności. Rozumiem jednak, że gra z dla fanów uprawiania ogródka będzie dodana jako jedna z następnych.

Ciekawy jestem natomiast czy model biznesowy gier będzie zbliżony do Facebooka? Na razie z tego co rozumiem są to gry wdrażane przez samo NK natomiast w przyszłości ma powstać platforma developerska również dla zewnętrznych partnerów.

Ps. Jeśli testy zakończą bez nieoczekiwanych problemów to w gry na NK.pl będziemy mogli pograć już w najbliższych tygodniach.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

nasza-klasaFacebookGry