Gry

Zjazd Twórców Gier znów będzie rządzić!

Marcin M. Drews
Zjazd Twórców Gier znów będzie rządzić!
4

VII Zjazd Twórców Gier, wydarzenie już na skalę europejską, odbędzie się podczas targów Poznań Game Arena 25-26 października. ZTG co roku przyciąga kilkudziesięciu czołowych polskich i światowych prelegentów z branży, a także odwiedzany jest przez tysiące miłośników gier. Tak zacną imprezę Antyweb o...

VII Zjazd Twórców Gier, wydarzenie już na skalę europejską, odbędzie się podczas targów Poznań Game Arena 25-26 października. ZTG co roku przyciąga kilkudziesięciu czołowych polskich i światowych prelegentów z branży, a także odwiedzany jest przez tysiące miłośników gier. Tak zacną imprezę Antyweb obejmie oczywiście patronatem medialnym.

Prelegentami tegorocznej edycji będą: Reiner Knizia (twórca gier planszowych), Maciej Miąsik (Indie Game Developer), Jacek Głowacki (Indietrendy/Onet), Krzysztof Maliński (Huuuge Games), Daniel Sadowski (Nitreal Games), Riad Djemili oraz Johannes Kristmann (MaschinenMensch), Artur Ganszyniec (ATGames), Erwan Bancal oraz Jakub Rokosz (CD Projekt RED), Michał Marcinkowski (Transhuman Design), Vlad Micu (Critical Force Entertainment).

Oprócz wykładów i paneli w ramach zjazdów organizowane są również akcje charytatywne, konkursy tworzenia gier, polskie premiery filmowe (w ubiegłych latach Indie Game: The Movie, Minecraft: The Story of Mojang) oraz prezentacje nowinek technologicznych (Makey Makey, Oculus Rift, Leap Motion).

W minionych latach impreza gościła prelegentów z Polski i zagranicy z takich firm jak Rovio, Zynga, Vlambeer, Techland czy Vivid Games. Nie zabrakło również jednych z najlepszych polskich twórców niezależnych, a byli to między innymi Sos Sosowski (McPixel), Michał Marcinkowski (Soldat, KAG) i Piotr Iwanicki z ekipą SUPERHOT. Wielu twórców wsparło również Charytatywny Game Jam, z którego dochód w całości został przekazany dla Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niesłyszących im. Józefa Sikorskiego.

Za organizację odpowiadają Politechnika Poznańska, Ruch Projektantów Gier Politechniki Poznańskiej, niezależny twórca Fanotherpg oraz Polish Invasion. Już teraz partnerują im niezależne studia developerskie - RobotGentleman, BlackMoonDev oraz Transhuman Design, a także twórcy Poznańskiej Gildii Graczy.

Kniaź Kniza

Dr Reiner Knizia to jeden z najbardziej znanych i płodnych projektantów w branży. Ponad 600 gier i książek jego autorstwa opublikowano na całym świecie w ponad 50 językach. Ze sprzedażą przekraczającą 20 milionów egzemplarzy zdobył wiele międzynarodowych nagród. Otrzymał tytuł magisterski na Uniwersytecie Syracuse (USA), a doktorat z matematyki na Uniwersytecie w Ulm (Niemcy). Nim skupił się całkowicie na tworzeniu gier, był dyrektorem operacyjnym brytyjskiej firmy z segmentu bankowego (kredyty hipoteczne) o obrotach 10 mld funtów brytyjskich. Dr Knizia jest wykładowcą goszczonym na wielu międzynarodowych uczelniach oraz instytucjach, gdzie omawia tematy z obszarów technik nauczania, zarządzania oraz projektowania gier.

Źródło: ztg.pl

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu