Telekomy

Zestawienie ofert na kartę z największymi bonusami za doładowanie i najdłuższym okresem ważności

Grzegorz Ułan
Zestawienie ofert na kartę z największymi bonusami za doładowanie i najdłuższym okresem ważności
62

Dziś przygotowałem dla Was trochę nietypowe zestawienie ofert - dla miłośników ofert na kartę, którzy nie chcą co miesiąc pamiętać o doładowywaniu konta. Sprawdziłem przy tej okazji, jakie bonusy przysługują użytkownikom ofert na kartę, aktywujących najdłuższe okresy ważności u naszych operatorów z „wielkiej czwórki”.

Jednym z wymienianych minusów ofert na kartę w porównaniach z ofertami abonamentowymi, krótko czy długoterminowymi, to konieczność pamiętania o comiesięcznym doładowywaniu konta, by móc korzystać z usług komórkowym w kolejnym okresie. Są na szczęście operatorzy, u których każde doładowanie na większe kwoty wydłuża znacznie ważność połączeń wychodzących i oprócz tego dostajemy za nie bonusy w postaci dodatkowych GB. Kwotę z doładowania zaś, możemy przeznaczyć na rozmowy i wiadomości, bez konieczności włączania płatnych nielimitowanych pakietów, zwykle kosztujących od 25,00 zł do 30,00 zł, jeśli dużo nie rozmawiamy czy nie wysyłamy wiadomości, a przeważnie korzystamy tylko z internetu.

Bonusy za doładowanie i okresy ważności w Orange na kartę

W Orange największy bonus za doładowanie to 100 GB za kwotę 200,00 zł, którego ważność wynosi 5 miesięcy. Tak więc mamy 20 GB do wykorzystania w miesiącu i 40,00 zł do wykorzystania na rozmowy i SMS-y.

W przypadku tego operatora nie sposób jednak spojrzeć na ofertę z najdłuższym okresem ważności, bo ustawionym na 365 dni, kosztującym wprawdzie 360,00 zł, ale zawierającym nielimitowane rozmowy do wszystkich, nielimitowane wiadomości SMS/MMM i aż 1 TB transferu danych.

I tak, jakbyśmy mieli liczyć na pierwszą opcję, czyli na bonusy z doładowań, to po 10 miesiącach mielibyśmy koszt na poziomie 400,00 zł i tylko 200 GB transferu danych.

Tak więc jeśli chcecie skorzystać z oferty na kartę w Orange z długim okresem ważności z konkretnym transferem danych, to nie ma innej lepszej opcji u tego operatora - 85 GB transferu danych na miesiąc, no limit na rozmowy i wiadomości za 30,00 zł miesięcznie.

Bonusy za doładowanie i okresy ważności w Play na kartę

Play nie przyznaje bonusów za doładowania na większe kwoty, jedynie wydłuża ważność konta do 150 dni za doładowanie kwotą od 100 do 300 zł. Wyjątkiem jest tu oferta Play na kartę Lubię to!, w której za doładowanie konta kwotą od 100 do 300 zł dostaniemy przedłużenie ważności konta do 150 dni i bonus wysokości 3,5 GB transferu danych.

Jest wprawdzie szansa, że dodatkowe GB otrzymacie korzystając z ich aplikacji mobilnej Play24, niemniej my nasze zestawienie kierujemy do nowych klientów, którzy szukają nowej oferty, więc warto, by operatorzy takie informacje zostawiali jednak na stronie i były one ogólnodostępne.

Bonusy za doładowanie i okresy ważności w Plus na kartę

Plus ma akurat promocję podwójnego bonusu za doładowanie z kumulacją, promocja ta jednak trwa tylko do końca roku, więc weźcie pod uwagę, że po nowym roku będą obowiązywać przekreślone gigabajty za doładowanie.

Tak więc aktualnie za doładowanie konta kwotą 200 zł dostaniemy 200 GB ważne 6 miesięcy, czyli miesięcznie do wykorzystania mamy 33 GB transferu danych i 33,00 zł na rozmowy i wiadomości. Nie wiem więc, czy nie warto tu aktywować cyklicznego pakietu za 25,00 zł, by bez obaw korzystać z nielimitowanych rozmów i wiadomości, a jeszcze po pół roku zostanie nam 48,00 zł na koncie do wykorzystania.

Bonusy za doładowanie i okresy ważności w T-Mobile na kartę

W T-Mobile na kartę, podobnie jak w Play nie uświadczymy bonusów za doładowanie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

hot