Telekomy

Taką ochronę środowiska to ja rozumiem, Orange zaoszczędził już 2,2 mln kartek papieru dzięki tabletom

GU
Grzegorz Ułan
29

Tak powinno być w każdym banku i u każdego operatora telekomunikacyjnego. Na razie na tak szeroką skalę podpisywanie umów na tablecie, bez konieczności ich drukowania, wprowadził tylko operator Orange.

Operatorzy telekomunikacyjni i banki to miejsca, gdzie chyba najwięcej zużywanych jest kartek papieru. W przypadku banków, każda nawet najmniejsza zmiana na koncie, wymaga formy pisemnej i mojego podpisu, co w dobie dostępnych rozwiązań technologicznych jest już kuriozalne.

Mariusz Gaca, wiceprezes zarządu ds. rynku konsumenckiego Orange Polska:

Dzięki możliwości podpisywania umów na tablecie wspólnie z naszymi klientami zaoszczędziliśmy już ponad 2,2 mln kartek papieru. Widzimy, że spodobało im się to rozwiązanie i korzystała z niego większość klientów. Dlatego postanowiliśmy rozszerzyć taką możliwość na całą sieć sprzedaży Orange Polska.

Na szczęście skorzystał z nich już Orange i to we wszystkich swoich placówkach, również tych partnerskich. Dzisiaj poinformowali o zakończeniu wdrożenia rozwiązania, dzięki któremu już we wszystkich 198 salonach własnych Orange Polska oraz 400 salonach partnerskich, klienci mogą podpisywać umowy na tablecie.

Umowa taka ma taką samą ważność (ma takie same prawa do reklamacji i rękojmi), jak ta w papierowej wersji. Nie trzeba jej drukować (tylko jeśli klient sobie tego zażyczy, ale i tak tylko w jednej kopii - dla klienta), po podpisaniu wysyłana jest na adres e-mail klienta.

Orange przekonuje, że zastosowane rozwiązanie jest w pełni bezpieczne, podpisu nie można w żaden sposób skopiować z takiej umowy czy podmienić. Tablety dostarczył Samsung, a całe wdrożenie przeprowadzono we współpracy z firmą Infinite.

Źródło: Orange.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Zmienimy Świat