Telekomy

Zestawienie ofert na abonament dla małych firm u naszych operatorów

Grzegorz Ułan
Zestawienie ofert na abonament dla małych firm u naszych operatorów
18

Bardzo dużo miejsca na Antyweb poświęcamy ofertom dla klientów indywidualnych, dostępnych u naszych telekomów, przyszedł więc już czas, by przyjrzeć się teraz ofertom dla firm.

Z pewnością wśród Was jest wiele osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą lub prowadzących małe firmy, sprawdźmy więc, co nasi operatorzy mają Wam do zaproponowania.

Po pierwszym pobieżnym sprawdzeniu ofert dla małych firm u naszej „wielkiej czwórki”, czyli w Orange, Play, Plus i T-Mobile, muszę powiedzieć, że ich oferty są bardzo podobne, w żadnej z nich, nawet w najtańszych taryfach, nie uświadczycie już jakichś opłat za rozmowy czy wiadomości.

Podzielili się jednak w kwestii usług dodatkowych. Dwóch operatorów zdecydowało się na abonamenty dla małych firm w wersji łączonej i za jedną opłatą udostępnili i dostęp do usług głosowych jak i do internetu mobilnego, z którego można w firmie korzystać na jakimś routerze WiFi. Z kolei pozostała dwójka zdecydowała się na wersję międzynarodową, a więc oprócz głosowych usług krajowych, dostępne są też rozmowy międzynarodowe.

Oferty na abonament dla małych firm w Orange

Zaczynamy alfabetycznie, Orange to jeden z tych operatorów, który ma ofertę międzynarodową, w dwóch najdroższych abonamentach dla małych firm. Najtańsza opcja za 40,00 zł miesięcznie, to oprócz nielimitowanych rozmów stacjonarnych i komórkowych, 17 GB transferu danych w telefonie. Za 10,00 zł więcej limit transferu na pełnej prędkości wzrasta do 27 GB oraz dochodzi 250 minut na połączenia połączenia międzynarodowe z Polski na numery zagraniczne w Europie, USA i w Kanadzie. Ostatni abonament za 70,00 zł pozwala na dodatkowe 200 minut w miesiącu na połączenia wykonywane do Polski z Ukrainy, Rosji, Szwajcarii, Chin, Białorusi, Turcji, Izraela, USA, Serbii, Kanady i pomiędzy nimi, wymienne na SMS i MMS.

Oferty na abonament dla małych firm w Play

Play z kolei w ofercie dla małych firm stawia na dodatkowy internet mobilny w najdroższym planie. Pierwszy plan za 35,00 zł zawiera nielimitowane rozmowy i wiadomości oraz 15 GB transferu danych. Plan za 50,00 zł to już 20 GB transferu w telefonie i 200 GB na dodatkowej karcie SIM do routera oraz w pakiecie dostęp do Tidala.

Aktualnie jest promocja 6 miesięcy bez opłat za abonament, więc w skali dwóch lat wyjdzie 37,50 zł miesięcznie. Więc nie opłaca się teraz brać tego pierwszego planu.

Oferty na abonament dla małych firm w Plus

Plus ma w ofercie dla małych firm 3 plany. Pierwszy za 30 zł, oprócz nielimitowanych rozmów i wiadomości zawiera 7GB transferu danych, za 40 zł jest to 12 GB transferu danych, a za 50 zł 15 GB. W drugim abonamencie możemy też korzystać z darmowych 120 minut na połączenia międzynarodowe z Polski do Unii Europejskiej, Norwegii, Islandii i Lichtensteinu. W najdroższym abonamencie będzie to 240 minut, czyli 10 minut mniej niż w Orange w abonamencie w tej samej cenie.

Oferty na abonament dla małych firm w T-Mobile

T-Mobile ma 4 plany i podobnie jak w Play w zestawie z abonamentem głosowym mamy też dostęp do internetu mobilnego na dodatkowej karcie SIM. W najtańszej opcji za 40 zł dostaniemy 10 GB internetu współdzielonego na te dwie karty SIM, ale już za 60 zł dostaniemy nielimitowany dostęp do internetu, jedynie z ograniczeniem prędkości do 20 Mb/s. Za 80, 00 zł ograniczenie to podwyższone jest do 60 Mb/s, a za 120,00 zł miesięcznie bez żadnych limitów. Dodatkowo możemy liczyć też tutaj na 100 minut rozmów do krajów UE.

Tak więc już podsumowując, jeśli zależy Wam na międzynarodowej ofercie, jedynym słusznym wyborem będzie Orange, z kolei jeśli dodatkowo chcecie mieć dostęp do internetu mobilnego w cenie abonamentu najlepszą opcją będzie oferta T-Mobile, może nie ta najdroższa, ale ta z limitem prędkości do 20 Mb/s będzie chyba wystarczająca.

Na koniec wspomnę o istotnej dla małych firm rzeczy - w Orange i Play każdy kolejny numer kosztuje 25,00 zł, niezależnie od wybranego planu, w Plusie płacimy z kolej 50% ceny wybranego planu za kolejny numer, a w T-Mobile z kolei za każdą dodatkową kartę zapłacimy 30 zł, a jeśli z niej nie korzystamy tylko złotówkę.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu