Moje przemyślenia

Facebook.com najszybciej ładującą się stroną wśród polskiej czołówki serwisów

GU
Grzegorz Ułan
11

Otrzymaliśmy właśnie ciekawy raport od firmy Hostersi odnośnie szybkości ładowania się stron czołowych polskich serwisów internetowych. W moim odczuciu to dość zaskakujące, iż na pierwszym miejscu znalazła się strona Facebook.com. Rozumiem jednak, iż badaniu poddane zostały strony główne. Z pewności...

Otrzymaliśmy właśnie ciekawy raport od firmy Hostersi odnośnie szybkości ładowania się stron czołowych polskich serwisów internetowych. W moim odczuciu to dość zaskakujące, iż na pierwszym miejscu znalazła się strona Facebook.com. Rozumiem jednak, iż badaniu poddane zostały strony główne. Z pewnością podstrona z naszym Timeline nie odnotowałaby takiego wyniku - 1s. Warto też odnotować, iż w porównaniu do badania z poprzedniego roku wszystkie te serwisy potrzebowały więcej czasu na pełne załadowanie się ich stron. Świadczy to tylko o tym, iż ostatnimi czasy bardziej skupiono się w nich na wciskaniu jak największej ilości dodatkowych materiałów, widgetów no i zapewne reklam, zapominając jednocześnie o ich optymalizacji.

Dalsze miejsca zajęła Wikipedia, Allegro i pokonana przez Facebooka w tym roku, nie tylko w szybkości, NK. Badanie przeprowadzano w dwóch lokalizacjach przez 7 dni, co dwie godziny 8 pomiarów każdego dnia. Eksperci badali szybkość ładowania stron za pomocą programu Firebug. W badaniu uczestniczyło 15 serwisów wyłonionych na podstawie ich popularności w naszym kraju, wg Megapanel PBI/Gemius. Łącznie więc przeprowadzono 5040 pomiarów. A o to wszystkie wyniki:

Hostersi to firma hostująca Antyweb.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: