Felietony

Zdecydowaną większość uprawnień aplikacji na Facebooku możesz od razu zablokować

Grzegorz Ułan
Zdecydowaną większość uprawnień aplikacji na Facebooku możesz od razu zablokować
4

Nie wszyscy użytkownicy Facebooka, mają w świadomości, iż aby móc pograć w zwykłą gierkę, nie trzeba zezwalać na wszystkie jej uprawnienia, włącznie z prawem publikacji na swojej tablicy. Większość z nas, po prostu klika w "Zezwalaj", by móc w końcu pograć w daną pozycję czy używać różnego rodzaju i...

Nie wszyscy użytkownicy Facebooka, mają w świadomości, iż aby móc pograć w zwykłą gierkę, nie trzeba zezwalać na wszystkie jej uprawnienia, włącznie z prawem publikacji na swojej tablicy. Większość z nas, po prostu klika w "Zezwalaj", by móc w końcu pograć w daną pozycję czy używać różnego rodzaju innych aplikacji, zapominając później lub w ogóle nie myśląc o tym, by usunąć nie wymagane akurat zezwolenia.

Na szczęście pojawiło się rozszerzenie dla Google Chrome o jednoznacznie brzmiącej nazwie fPrivacy, które już podczas dostępu do danej aplikacji umożliwia usunięcie nie wymaganych uprawnień.
Z chwilą zatwierdzania dostępu do naszego konta, w górnej części strony pojawi się pasek z opcjami do usunięcia. Po ich odznaczeniu, klikamy przycisk "Update", który to zaktualizuje uprawnienia danej aplikacji.

Przykładowa gra z prawami dostępu:

Ta sama gra bez uprawnień, które nie są wymagane:

Prz okazji instalacji tego rozszerzenia, polecam Wam przejrzeć wszystkie swoje aplikacje, które do tej pory dodawaliście do konta na Facebooku. Czasem bezwiednie zatwierdzamy wszystkie zezwolenia, nie zważając na to, iż można je ograniczyć i sprawić by niepotrzebnie nie zaśmiecać swojej tablicy oraz skrzynki pocztowej zbędnymi komunikatami.

Uprzedzając pytania jakie uprawnienia ma sama ta aplikacja:).
Uprawnienia dostępu tego rozszerzenia:
Twoje dane w witrynie www.facebook.com

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Facebookprywatność