Moje przemyślenia

Wystające antenki i slidery zamieniliśmy na minikomputery

GU
Grzegorz Ułan
5

Kto by przypuszczał, jeszcze 15 lat temu, iż dziś będziemy na co dzień korzystać z telefonów o podobnej mocy co ówczesne komputery. Pamiętam, że pierwszy mój laptop Compaq Contura, udało mi się rozbudować do 16MB pamięci. Dziś mamy telefony z wielokrotnością tej wielkości RAM-u. Serwis GigaOM...

Kto by przypuszczał, jeszcze 15 lat temu, iż dziś będziemy na co dzień korzystać z telefonów o podobnej mocy co ówczesne komputery. Pamiętam, że pierwszy mój laptop Compaq Contura, udało mi się rozbudować do 16MB pamięci. Dziś mamy telefony z wielokrotnością tej wielkości RAM-u.

Serwis GigaOM przygotował infografikę przedstawiającą wizualne zmiany telefonów, jakie towarzyszyły nam w tym okresie. Osobiście, najmilej wspominam rok 1999 i moją Nokia 3210 z rewelacyjną na tamte czasy klawiaturą, no i baterią, wytrzymującą kilka dni:). Jeszcze jakiś czas temu poszukiwałem tego modelu na Allegro, jednak ciężko już znaleźć działający model z tak długo działającą baterią. Natomiast mój pierwszy telefon komórkowy, to czarna, duża Motorola z wystającą antenką, zakupiona w sieci Plus, niestety nie pamiętam modelu, ale nie mieściła się w kieszeni:).
Zapraszam Was na te telefoniczne wspomnienia, część z Was obejrzy je pewnie na dzisiejszych kieszonkowych komputerach:).

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu