Felietony

Google+ jeszcze w tym roku z priorytetami kręgów, lepszym zarządzaniem stronami i nowymi powiadomieniami

Grzegorz Marczak
Google+ jeszcze w tym roku z priorytetami kręgów, lepszym zarządzaniem stronami i nowymi powiadomieniami
5

Przeczytałem dzisiaj w kilku podsumowaniach roku (branża marketingowa), że Google+ rozczarowuje nie zapewniając odpowiednich możliwości komunikacji marki z klientami. Przeczytałem też, że zawodzi ponieważ po udanym starcie, nie podołał i nie zmienił równowagi sił w serwisach społecznościowych. Tymcz...

Przeczytałem dzisiaj w kilku podsumowaniach roku (branża marketingowa), że Google+ rozczarowuje nie zapewniając odpowiednich możliwości komunikacji marki z klientami. Przeczytałem też, że zawodzi ponieważ po udanym starcie, nie podołał i nie zmienił równowagi sił w serwisach społecznościowych. Tymczasem Google pracuje ciężko aby dać użytkownikom i markom lepsze narzędzia. Dzisiaj ogłoszono szereg moim zdaniem bardzo ciekawych zmian na Google+ i co najważniejsze zostaną one wdrożone jeszcze w tym roku.

Priorytety dla kręgów

 

Na początek o strojeniu naszych kręgów ze znajomymi. Google wprowadza coś na kształt suwaka, którym będziemy mogli decydować czy z danej grupy chcemy widzieć wszystkie informacje w naszym streamie czy też zmniejszyć jej priorytet. Dla mnie będzie to bardzo pomocne narzędzie ponieważ posiadając kilka dość licznych grup, zagłuszają one często osoby i źródła na których tak naprawdę mi najbardziej zależy. Teraz więc będę mógł suwakiem dostosować "poziom głośności" każdego z kręgów.


Wreszcie administratorzy stron

 

Dobra teraz to na co wszyscy posiadacze stron czekali czyli dodatkowi admini nazywani przez Google managerami. Może być ich aż 50 - ilość która zapewni komfort nawet największym agencjom SM. To jednak nie wszystko, wprowadzone zostaną elementy statystyk pokazujące zaangażowanie użytkowników klikających +1 , dodających stronę do kręgów itp. Wprowadzony zostanie również system powiadomień dla administratorów stron - zakładam, że będą to informacje o komentarzach, wpisach itp.


Powiadomienia i zdjęcia

 

Google połączyło też licznik naszych fanów z licznikiem osób, które dały naszej stronie +1. Wcześniej były to dwie oddzielne informacje, które wprowadzały tylko niepotrzebne zamieszanie.

Koleje usprawnienia dotyczą systemu powiadomień, który ma być teraz mniej uciążliwy i pokazywać wprost nowe rzeczy i dotyczące nas komentarze itp. Poprawiono też galerie czyli prezentacje zdjęć, nawigację i możliwości tagowania.


Wszystko to jeszcze w tym roku, niektóre zmiany w święta inne nieco później. Nie wiadomo natomiast nic konkretnego czyli kiedy dokładnie co zostanie wdrożone.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Google