Felietony

Zdalny pulpit od Google dostępny już na Androida

Grzegorz Ułan
Zdalny pulpit od Google dostępny już na Androida
40

Google ładnie sypie aplikacjami przed nadchodzącymi świętami. Od wczoraj możemy już korzystać z osobnej aplikacji Google Aparat oraz Chrome Remote Desktop. O Google Aparat już informowaliśmy oraz szczegółowo opisał Wam dziś Jan. Zobaczmy teraz, jak wygląda pulpit zdalny w wydaniu na Androidzie. N...

Google ładnie sypie aplikacjami przed nadchodzącymi świętami. Od wczoraj możemy już korzystać z osobnej aplikacji Google Aparat oraz Chrome Remote Desktop. O Google Aparat już informowaliśmy oraz szczegółowo opisał Wam dziś Jan. Zobaczmy teraz, jak wygląda pulpit zdalny w wydaniu na Androidzie.

Nie jest to oczywiście jakaś mocno zaawansowana aplikacja pokroju TeamViewer, ale do prostych i szybkich czynności, które potrzebujemy wykonać zdalnie, świetnie się nadaje. Na początek musimy udostępnić nasz komputer do połączeń zdalnych.

W tym celu należy pobrać aplikację Pulpit zdalny Chrome ze sklepu Google, uruchomić ją oraz nadać swój PIN dostępu.

Teraz możemy już pobrać i uruchomić wersję na Androida, wybrać udostępniony komputer, wprowadzić nadany PIN i cieszyć się dostępem do naszego stacjonarnego urządzenia w telefonie.

Połączenie w jednej sieci WiFi, jak i po przełączeniu na transfer operatora działa bez żadnego problemu, bez zacinek czy zauważalnego opóźnienia ruchu myszki.

W moim przypadku występuje jeden dość poważny błąd, a mianowicie, przy wyborze klawiatury pojawia się jedynie opcja numeryczna. Patrząc jednak po zrzutach Google, normalnie powinna się pojawić także opcja do wpisywania tekstu.

Na razie nie mam pojęcia, z czego wynika u mnie ten błąd. Może Wy będziecie mieli więcej szczęścia:).

Chrome Remote Desktop do pobrania w Chrome Web Store.
Chrome Remote Desktop do pobrania w Google Play.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu