Felietony

Zdalny pulpit od Google dostępny już na Androida

Grzegorz Ułan
40

Google ładnie sypie aplikacjami przed nadchodzącymi świętami. Od wczoraj możemy już korzystać z osobnej aplikacji Google Aparat oraz Chrome Remote Desktop. O Google Aparat już informowaliśmy oraz szczegółowo opisał Wam dziś Jan. Zobaczmy teraz, jak wygląda pulpit zdalny w wydaniu na Androidzie. N...

Google ładnie sypie aplikacjami przed nadchodzącymi świętami. Od wczoraj możemy już korzystać z osobnej aplikacji Google Aparat oraz Chrome Remote Desktop. O Google Aparat już informowaliśmy oraz szczegółowo opisał Wam dziś Jan. Zobaczmy teraz, jak wygląda pulpit zdalny w wydaniu na Androidzie.

Nie jest to oczywiście jakaś mocno zaawansowana aplikacja pokroju TeamViewer, ale do prostych i szybkich czynności, które potrzebujemy wykonać zdalnie, świetnie się nadaje. Na początek musimy udostępnić nasz komputer do połączeń zdalnych.

zdalne

W tym celu należy pobrać aplikację Pulpit zdalny Chrome ze sklepu Google, uruchomić ją oraz nadać swój PIN dostępu.

pin

Teraz możemy już pobrać i uruchomić wersję na Androida, wybrać udostępniony komputer, wprowadzić nadany PIN i cieszyć się dostępem do naszego stacjonarnego urządzenia w telefonie.

remote

Połączenie w jednej sieci WiFi, jak i po przełączeniu na transfer operatora działa bez żadnego problemu, bez zacinek czy zauważalnego opóźnienia ruchu myszki.

2014-04-17 09.43.32

W moim przypadku występuje jeden dość poważny błąd, a mianowicie, przy wyborze klawiatury pojawia się jedynie opcja numeryczna. Patrząc jednak po zrzutach Google, normalnie powinna się pojawić także opcja do wpisywania tekstu.

2014-04-17 09.45.43

Na razie nie mam pojęcia, z czego wynika u mnie ten błąd. Może Wy będziecie mieli więcej szczęścia:).

Chrome Remote Desktop do pobrania w Chrome Web Store.
Chrome Remote Desktop do pobrania w Google Play.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu