Felietony

Zaskakująco dobra nowa strona Prezydenta RP

Grzegorz Marczak
Zaskakująco dobra nowa strona Prezydenta RP
77

Co mi się podoba w przyszłej stronie prezydent.pl? Nowoczesny wygląd, przejrzystość, dobre wpasowanie informacji multimedialnych. Po prostu dobrze zrobiony serwis informacyjny. Nie będę analizował wszystkich wad i zalet tej strony - polecam post OLS-a na ten temat (choć nie ze wszystkim uw...Co mi się podoba w przyszłej stronie prezydent.pl? Nowoczesny wygląd, przejrzystość, dobre wpasowanie informacji multimedialnych. Po prostu dobrze zrobiony serwis informacyjny. Nie będę analizował wszystkich wad i zalet tej strony - polecam post OLS-a na ten temat (choć nie ze wszystkim uwagami się zgadzam).

Nowy prezydent.pl, kosztuje kancelarię 360 tysięcy złotych. Czy to dużo? Zanim ktokolwiek zacznie przeliczać i mnożyć zyski warto zobaczyć do dokumentów przetargowych, agencja poszukiwana do takiego zlecenia miała być z najwyższej półki (gwarantująca wykonanie i gotowa ponieść karę finansowa) i gwarantować 4 etaty dla tego zlecenia. Warto też zapoznać się co jest w cenie tego projektu, a jest to nie tylko wykonanie serwisu ale również dostarczenie i utrzymanie serwera dedykowanego, całego oprogramowania, odpowiednich łączy,pozycjonowanie, rozwój, utrzymanie i tak aż do grudnia 2010 (czyli jeszcze 17 miesięcy!).

Nie pisze tego, po to aby bronić przetargu czy kwoty którą agencja dostanie za tę realizację. Nie można jednak ulegać fatamorganie taniości - nie wszystko jest tanie i powinno być tanie, zatrudnienie renomowanej agencji na 1,5 roku kosztuje, serwer, łącza - wszystko to jest kosztem (również potencjalne kary finansowe na jakie agencja musi być przygotowana). Można oczywiście "obtanić" praktycznie każdy element zlecenia - ale jak mówi przysłowie którego jestem wiernym fanem "biednego na tanie nie stać".

Ps. Dla wyjaśnienia dodam, że bardzo bardzo daleko mi do poglądów naszego Prezydenta i PIS-u

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu