Felietony

Techinvestornews - dla spragnionych newsów IT

Grzegorz Marczak
Techinvestornews - dla spragnionych newsów IT
10

Jednym z moich ulubionych agregatorów newsów IT poza Techmeme.com była Techfuga.com, niestety autorzy z nieznanych powodów zdecydowali się zamknąć serwis obiecują, że powrócą za parę miesięcy. W międzyczasie na którymś z zagranicznych blogów przeczytałem news o nowych agregatorze newsów IT Techinves...

Jednym z moich ulubionych agregatorów newsów IT poza Techmeme.com była Techfuga.com, niestety autorzy z nieznanych powodów zdecydowali się zamknąć serwis obiecują, że powrócą za parę miesięcy. W międzyczasie na którymś z zagranicznych blogów przeczytałem news o nowych agregatorze newsów IT Techinvestornews.com (domena jest fatalna)

Moim zdaniem jest to agregator dla zdesperowanych ilość newsów jakie podaje na stronie głównej jest lekko przytłaczająca. Warto natomiast zwrócić uwagę na kolumnę Top Tech Headlines, która jest jednocześnie osobną podstroną tego serwisu. Jak podają autorzy, w Techinvestornews jest wbudowany jakiś algorytm, który wybiera najciekawsze informacje z dobrych źródeł. Czy tak jest w rzeczywistości trudno mi w tej chwili osądzić.To czego zazdroszczę angielskojęzycznym serwisom tego typu to możliwość zbudowania jakiegoś algorytmu wybierające "Top News". Tworząc Techall.pl, na początku również myślałem o jakimś mechanizmie wybierającym pół automatycznie ciekawe informacje. Niestety nie udało mi się wymyślić żadnej skutecznej reguły. Newsy technologiczne w PL są często przepisywane między serwisami (na bazie umów itp), serwisy IT rzadko lub w ogóle nie linkują do siebie, 50% informacji w ciągu dnia potrafi się powtarzać w różnych źródłach, mikro blogi, blogi, blipy i flakery nie dają również podstaw do wnioskowania o popularności danej treści, API które mogło by pomóc nie istnieje (niektórzy nie mają nawet sprawnie działających RSS-ów) - generalnie klapa.

Oczywiście można by wymyślić jakiś bardziej zaawansowany mechanizm wnioskujący - ale szczerze wątpię w jego skuteczność ponieważ moim zdaniem nie ma wystarczającej ilości danych wejściowych. Jeśli ktoś z was miałby jednak pomysł na prostą mechanikę wybierającą dobre informacje to poproszę o maila lub komentarz - chętnie spróbuje wesprzeć Techall jakimiś sugestiami dla osób rekomendujących.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

agregator informacjitechall.pl