Płatności i bankowość

Zarządzanie subskrypcjami na Revolut jest teraz wygodniejsze dla mnie niż przez PayPal

Grzegorz Ułan
Zarządzanie subskrypcjami na Revolut jest teraz wygodniejsze dla mnie niż przez PayPal
42

Nie lubię zostawiać danych swojej karty płatniczej w sieci gdzie popadnie, dlatego praktycznie od samego początku, kiedy zacząłem korzystać z subskrypcji na Netfliksie czy Spotify, wykorzystywałem do tego konto na PayPal. Teraz przechodzę z tym na Revoluta.

Jak to wyglądało u mnie do tej pory? Na koncie PayPal miałem podpiętą na stałe kartę płatniczą, z której w momencie odnowienia subskrypcji Netflix, HBO GO czy Spotify pobierało sobie potrzebną kwotę. Miało to jedną zasadniczą wadę, a mianowicie z Netfliksa i HBO GO korzystałem naprzemiennie. Jak już obejrzałem, co chciałem w jednym serwisie przechodziłem na drugi, czasem jednak zapominałem odpiąć płatności.

Kilka dni temu moja karta płatnicza podpięta pod PayPal straciła ważność, więc zamiast bawić się w dodawanie nowej, postanowiłem na szybko dodać wirtualną kartę do Revolut i podpiąć ją testowo pod Spotify. Wtedy nie wiedziałem jeszcze o nowej funkcji zarządzania subskrypcjami, którą Revolut komunikuje do mediów dzisiaj:

Dzięki nowej funkcji do zarządzania subskrypcjami, klienci Revolut będą mogli monitorować ile pieniędzy wydają na cykliczne wydatki w zależności od usługi i usługodawcy. W sytuacji wykrycia niechcianej usługi, będą mogli zatrzymać płatności jednym kliknięciem, bez potrzeby wizyty na stronie usługodawcy. Klienci Revolut będą otrzymywać przypomnienie o subskrypcjach wraz z nadchodzącym terminem zapłaty, co da możliwość szybkiej decyzji i reakcji w celu ograniczenia wydatków. Otrzymają też powiadomienie, gdy na koncie brakuje środków na opłacenie subskrypcji, co zapewni czas niezbędny na doładowanie konta lub zablokowanie niechcianej płatności.

I tak to dokładnie działa, kiedy przeczytałem dziś ten komunikat uruchomiłem Revolut w poszukiwaniu tej nowej funkcji i okazało się, że aplikacja automatycznie rozpoznała tę ostatnią płatność za Spotify jako subskrypcję i ulokowała ją w nowej zakładce z zaplanowanymi płatnościami.

Przez Revolut zdecydowanie łatwiej będzie zarządzać tymi wszystkim subskrypcjami, no i co najważniejsze kontrolować je. W następnym miesiącu podepnę tu jeszcze Netfliksa lub HBO GO oraz Orange Flex. Do tej pory zasilałem konto w Orange Flex przy pomocy BLIKA, podpinając w to miejsce wirtualną kartę Revoluta opłacenie kolejnego miesiąca sprowadzi się do zasilenia aplikacji odpowiednią kwotą przez Apple Pay - szybciej i wygodniej.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu