Płatności i bankowość

Zarządzanie subskrypcjami na Revolut jest teraz wygodniejsze dla mnie niż przez PayPal

Grzegorz Ułan
42

Nie lubię zostawiać danych swojej karty płatniczej w sieci gdzie popadnie, dlatego praktycznie od samego początku, kiedy zacząłem korzystać z subskrypcji na Netfliksie czy Spotify, wykorzystywałem do tego konto na PayPal. Teraz przechodzę z tym na Revoluta.

Jak to wyglądało u mnie do tej pory? Na koncie PayPal miałem podpiętą na stałe kartę płatniczą, z której w momencie odnowienia subskrypcji Netflix, HBO GO czy Spotify pobierało sobie potrzebną kwotę. Miało to jedną zasadniczą wadę, a mianowicie z Netfliksa i HBO GO korzystałem naprzemiennie. Jak już obejrzałem, co chciałem w jednym serwisie przechodziłem na drugi, czasem jednak zapominałem odpiąć płatności.

Kilka dni temu moja karta płatnicza podpięta pod PayPal straciła ważność, więc zamiast bawić się w dodawanie nowej, postanowiłem na szybko dodać wirtualną kartę do Revolut i podpiąć ją testowo pod Spotify. Wtedy nie wiedziałem jeszcze o nowej funkcji zarządzania subskrypcjami, którą Revolut komunikuje do mediów dzisiaj:

Dzięki nowej funkcji do zarządzania subskrypcjami, klienci Revolut będą mogli monitorować ile pieniędzy wydają na cykliczne wydatki w zależności od usługi i usługodawcy. W sytuacji wykrycia niechcianej usługi, będą mogli zatrzymać płatności jednym kliknięciem, bez potrzeby wizyty na stronie usługodawcy. Klienci Revolut będą otrzymywać przypomnienie o subskrypcjach wraz z nadchodzącym terminem zapłaty, co da możliwość szybkiej decyzji i reakcji w celu ograniczenia wydatków. Otrzymają też powiadomienie, gdy na koncie brakuje środków na opłacenie subskrypcji, co zapewni czas niezbędny na doładowanie konta lub zablokowanie niechcianej płatności.

I tak to dokładnie działa, kiedy przeczytałem dziś ten komunikat uruchomiłem Revolut w poszukiwaniu tej nowej funkcji i okazało się, że aplikacja automatycznie rozpoznała tę ostatnią płatność za Spotify jako subskrypcję i ulokowała ją w nowej zakładce z zaplanowanymi płatnościami.

Przez Revolut zdecydowanie łatwiej będzie zarządzać tymi wszystkim subskrypcjami, no i co najważniejsze kontrolować je. W następnym miesiącu podepnę tu jeszcze Netfliksa lub HBO GO oraz Orange Flex. Do tej pory zasilałem konto w Orange Flex przy pomocy BLIKA, podpinając w to miejsce wirtualną kartę Revoluta opłacenie kolejnego miesiąca sprowadzi się do zasilenia aplikacji odpowiednią kwotą przez Apple Pay - szybciej i wygodniej.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu