Google

Zarządzanie reklamami w Adsense

Grzegorz Marczak
Zarządzanie reklamami w Adsense
0

Niedawno pisałem o tym, że google planuje poprawić zarządzanie reklamami w adsense i tak się stało. Od teraz sterować wyglądem naszych reklam możemy z poziomu naszego konta w adsense a nie grzebiąc w skryptach tak jak to było do tej pory. W chwili obecnej w nowo utworzonych jednostkach rekla...

Niedawno pisałem o tym, że google planuje poprawić zarządzanie reklamami w adsense i tak się stało. Od teraz sterować wyglądem naszych reklam możemy z poziomu naszego konta w adsense a nie grzebiąc w skryptach tak jak to było do tej pory.

W chwili obecnej w nowo utworzonych jednostkach reklamowych możemy z poziomu adsense zmieniać ich wygląd to znaczy kolory, styl narożników, zmieniać przypisane kanały, typ reklamy (tekstowa, graficzna, graficzno-tekstowa) oraz decydować o tym co ma się dziać w przypadku braku reklamy.

W celu umożliwienia zarządzania naszym reklamami w adsense została wprowadzona nowa sekcja o nazwie "zarządzaj reklamami" w sekcji możemy tworzyć jednostki reklamowe które będą zarządzane "centralnie" - co ciekawe możemy też podejrzeć jak nasza nowa reklama (po zmianie kolorów i wyglądu) będzie wyglądać na stronie na której dotychczas jest podłączona.

Mając w adsense kilkanaście różnych reklam i kilka kanałów uważam, że zmiany te idą w dobrą stronę - mam jednak nadzieję, że wkrótce będziemy mogli zmieniać format reklam i sterować wyglądem elementów takich jak czcionka czy odnośniki.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu