Startups

Zarabianie na pożyczaniu rzeczy z PirLand.pl

Grzegorz Marczak
Zarabianie na pożyczaniu rzeczy z PirLand.pl
19

Jeśli ktoś z was ma pilną potrzebę pożyczenia na określony czas jakiegoś przedmiotu to będzie mógł to zrobić w nowo powstały serwisie PirLand.pl. Nie przypominam sobie w prawdzie abym kiedykolwiek miał potrzebę pożyczenia czegoś od inne osoby ale możliwe, że znają się tacy którzy nie dość, że p...

Jeśli ktoś z was ma pilną potrzebę pożyczenia na określony czas jakiegoś przedmiotu to będzie mógł to zrobić w nowo powstały serwisie PirLand.pl.

Nie przypominam sobie w prawdzie abym kiedykolwiek miał potrzebę pożyczenia czegoś od inne osoby ale możliwe, że znają się tacy którzy nie dość, że pożyczą to jeszcze będą chcieli za możliwość pożyczenia zapłacić.

PirLand.pl – jest serwisem w którym możemy pożyczać oraz wystawiać rzeczy do pożyczenia. Nie jest to jednak darmowe pożyczanie – podobnie jak w serwisach aukcyjnych każdą rzecz opisujemy oraz określmy za jaką kwotę jesteśmy w stanie dany przedmiot pożyczyć.Czy pożyczanie w Pirland.pl jest łatwe ? – wystarczy tylko przejrzeć regulamin aby uświadomić sobie, że nie wystarczy kliknąć na wybrany przedmiot i zapłacić komuś 10 PLN za miesiąc korzystania z tego sprzętu. Przed pożyczeniem powinniśmy sporządzić umowę w której obie strony zgadzają się na pożyczenie i płacenie za dany przedmiot.

Dodatkowo możemy proces pożyczania jeszcze bardziej skomplikować jeśli wykorzystamy wszystkie możliwości systemu czyli na przykład: określimy wartość depozytu na pożyczanie, dodatkowe opłaty, kary za opóźnienia itp.

Pirland w środku wygląda więc jak „armata” pytanie tylko czy będziemy z niej strzelać do „wróbli” czy też naprawdę w serwisie ktoś pożyczy komuś samochodów, telewizor czy też inną równie wartościową rzecz?

Zastanawiam się również na aspektem prawnym pożyczania sobie materiałów multimedialnych takich jak gra czy muzyka – nie jestem pewien czy możemy za pieniądze wypożyczać obcym osobom tego typu rzeczy?

Pirland przygotowany jest na pobieranie prowizji od kwoty jaką użytkownicy będą płacić za pożyczanie rzeczy, według regulaminu będzie to 3% od każdej transakcji. Na razie opłaty za pożyczanie są zawieszone (a przynajmniej tak rozumiem regulamin).

Jeszcze jedną ciekawostką jaką znalazłem w serwisie jest możliwość skontaktowania się z firmą prowadzącą serwis w razie gdybyśmy mieli jakieś pytania. Tylko dlaczego mamy płacić 1,22pln za minutę połączenia ?

Szczerze mówiąc nie przekonuje mnie ani pomysł ani wykonanie serwisu PirLand.pl. Podpisywanie umów, spłaty w ratach i to wszystko po to aby pożyczyć od kogoś innego co ? – tak naprawdę nie znajduję sytuacji w której byłbym skłonny skorzystać z takiego serwisu, szczególnie, że pożyczanie przedmiotu nie będzie ani proste ani też szybkie.

Możliwe jednak, że nie jestem w grupie docelowej, możliwe że serwis ten będą wykorzystywać ludzie do pożyczania sobie nawzajem gier, muzyki itp. – pytanie tylko czy po to został stworzony PirLand.pl ?

Bardzo ciekawych jestem waszych opinii na temat tego pomysłu?

Informacja o serwisie pochodzi z startups.pl

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

pożyczki