Sprzęt

Zapomnij o przewodach! Seria słuchawek Bluetooth marki Pioneer

Redakcja Antyweb
Zapomnij o przewodach! Seria słuchawek Bluetooth marki Pioneer
23

Pioneer kontynuuje rozwój swojej linii słuchawek stworzonych dla użytkowników smartfonów. Oprócz tradycyjnych modeli wyposażonych w zintegrowany mikrofon umieszczony w przewodzie, teraz na szczególną uwagę zasługują modele bezprzewodowych słuchawek wyposażonych w technologię Bluetooth.

SE-MJ561BT – technologia w połączeniu ze stylem

Słuchawki SE-MJ561BT pozwalają na korzystanie z wyjątkowej technologii Bluetooth NFC, która umożliwia bezprzewodowe połączenie dwóch urządzeń poprzez zbliżenie ich do siebie. Nie musisz bawić się w skomplikowane parowanie, wpisywanie kodów zabezpieczających czy długotrwałe wyszukiwanie aktywnych urządzeń, do którego przyzwyczaiły nas urządzenia Bluetooth poprzedniej generacji. Przyciski umieszczone w obudowie słuchawek gwarantują kontrolę nad głośnością, funkcją odtwarzania/pauzy, zmiany utworu oraz odbierania połączeń.

SE-MJ561BT wyposażono w duże 40mm przetworniki, zapewniające mocne i naturalne brzmienie z głębokim basem. Połączenie materiału przypominającego skórę z miękkimi poduszkami nauszników sprawia, że słuchanie jest komfortowe - nawet po dłuższym czasie. Zewnętrza strona słuchawek wykończona jest dodatkowo aluminiowymi krążkami, które jeszcze dobitniej podkreślają ich klasyczny styl. Słuchawki dostępne są w kolorze srebrno-czarnym oraz brązowo-złotym. Po trwającym zaledwie 3 godziny ładowaniu „do pełna”, słuchawki pozwalają na 15 godzin słuchania muzyki.

SE-MJ771BT – nowoczesność w każdym aspekcie

Model SE-MJ771BT to najnowsze słuchawki Bluetooth od marki Pioneer. Błyszczące i lekko zaokrąglone wykończenie nadaje im nowoczesnego, lekkiego wyglądu. Dzięki wsparciu dla kodeków aptX oraz AAC umożliwiają one bezprzewodowy transfer muzyki w wysokiej jakości. Wbudowany akumulator litowo-jonowy o przedłużonej żywotności pozwala nawet na 32 godziny słuchania muzyki i prowadzenia rozmów telefonicznych.

Co ciekawe, po rozładowaniu baterii wciąż możemy korzystać ze słuchawek za pośrednictwem dołączonego do zestawu przewodu audio, zmieniając słuchawki w przewodowe. Ładowanie akumulatora odbywa się z pomocą przewodu micro USB, który także znajduje się w pudełku. Model SE-MJ771BT dostępny jest w wersji białej oraz czarnej.

SE-CL761BT – dokanałowe słuchawki Bluetooth

Wielbiciele słuchawek dousznych również mogą korzystać z dobrodziejstw technologii Bluetooth. Odpowiedzią na ich potrzeby jest model SE-CL761BT. Nie jest to w pełni model bezprzewodowy, gdyż oczywiście niezbędne było połączenie przewodem słuchawki prawej i lewej. Samo odtwarzanie odbywa się jednak przez Bluetooth, dzięki czemu używając ich pozbywamy się problemu plączącego się przewodu wystającego z kieszeni. Podobnie jak w pozostałych modelach Pioneer, ładowanie odbywa się przez dostarczony do zestawu przewód micro USB – gniazdo ukryte jest pod ozdobną zaślepką prawej słuchawki. Dzięki elastycznym „haczykom” słuchawki stabilnie trzymają się na swoim miejscu- nawet gdy na dobre roztańczysz się poruszony ich brzmieniem.

W zestawie znajdziesz ponadto trzy pary wkładek dousznych o różnych rozmiarach, co jeszcze bardziej ułatwia dopasowanie ich do kształtu i rozmiaru ucha. Na pochwałę zasługują także idealne proporcje między żywotnością zastosowanego akumulatorka, a wagą słuchawek. W praktyce oznacza to, że mimo użycia akumulatora pozwalającego na 5 godzin słuchania muzyki, słuchawki nie wydają się cięższe od tradycyjnych. Wbudowany mikrofon i dyskretne przyciski umożliwiają także prowadzenie rozmów telefonicznych.

Podsumowanie

Jeszcze do niedawna przed słuchawkami Bluetooth odstraszała przede wszystkim marna jakość transmisji audio i stosunkowo wysoka cena. Dziś na szczęście obydwa te problemy możemy już odłożyć do historii, gdyż zastosowanie nowoczesnych kodeków sprawia, że bezprzewodowe brzmienie trudno odróżnić od tego tradycyjnego. Wygoda korzystania z bezprzewodowych słuchawek Bluetooth jest jednak nieporównywalnie wyższa, co szczególnie ucieszy wiecznie zabieganych melomanów.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie Pioneera oraz na fanpage Pioneer Polska.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu