Ciekawostki technologiczne

Zapomnieliście karty i gotówki, a chcecie zapłacić za paliwo? Wystarczy smartfon.

Paweł Winiarski
Zapomnieliście karty i gotówki, a chcecie zapłacić za paliwo? Wystarczy smartfon.
49

O mobilnych płatnościach przy użyciu smartfona rozmawialiśmy niedawno z Tomkiem w jednym z materiałów na AntywebTV. Tymczasem BLIK wykonuje kolejny krok i nawiązuje współpracę z PKN Orlen. 1200 własnych stacji i prawie 100 stacji franczyzowych PKN Orlen w Polsce - w tych miejscach będziemy mogli...

O mobilnych płatnościach przy użyciu smartfona rozmawialiśmy niedawno z Tomkiem w jednym z materiałów na AntywebTV. Tymczasem BLIK wykonuje kolejny krok i nawiązuje współpracę z PKN Orlen.

1200 własnych stacji i prawie 100 stacji franczyzowych PKN Orlen w Polsce - w tych miejscach będziemy mogli zapłacić za paliwo przy użyciu smartfona i systemu płatności mobilnych BLIK. Nie są to wszystkie stacje Orlenu (tych jest ok. 1700), ale koncern już planuje rozszerzenie współpracy na wszystkie placówki. Ciekawe na ile taka współpraca powiększy już i tak dużą bazę użytkowników systemu (na chwilę obecną to około 800 tysięcy).

Współpraca z ORLENEM niezwykle zwiększa zakres możliwości BLIKA. Jesteśmy niezmiernie zadowoleni z tego, że największa polska firma wdrożyła nasze rozwiązanie płatnicze, widząc w tym korzyści biznesowe i olbrzymi potencjał rozwoju mobilnego handlu. Nie chodzi tylko nową metodę płatności, ale o wygodę i prostotę rozwiązań mobilnych. Dziś wystarczy mieć smartfon z zainstalowaną aplikacją swojego banku, partnera systemu BLIK i śmiało można wypłacić gotówkę w potrzebie chwili lub właśnie zapłacić za paliwo na stacjach ORLEN. Technologia stale się rozwija i dostosowuje się do potrzeb rynku oraz do potrzeb użytkowników, którzy poszukują rozwiązań najbardziej praktycznych.

- mówi Grzegorz Długosz, prezes Polskiego Standardu Płatności.

Dla przypomnienia - BLIKA założyły i korzystają z niego następujące banki: Alior Bank, Bank Millennium, Bank Zachodniego WBK, ING Bank Śląski, mBank (również Orange Finanse), PKO Bank Polski oraz Inteligo.

Ciekawy pomysł, a ja czekam na jakieś statystyki z faktycznego używania smartfonowych płatności przy zakupach paliwa.

grafika: 1

źródło: informacja prasowa

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu