14

Zapnijcie pasy – publiczna beta Carmageddon: Reincarnation już działa

By stworzyć Carmageddon: Reincarnation, Stainless Games musiało posiłkować się zbiórką na Kickstarterze. Obiecano, że gra trafi do sprzedaży w lutym 2013 roku. Tak się nie stało – podobno zagramy w marcu tego roku. Ale jeśli chcecie sprawdzić jak prezentuje się gra, publiczna beta jest już dostępna. Warto dodać, że wersja testowa nie jest demem, ale […]

By stworzyć Carmageddon: Reincarnation, Stainless Games musiało posiłkować się zbiórką na Kickstarterze. Obiecano, że gra trafi do sprzedaży w lutym 2013 roku. Tak się nie stało – podobno zagramy w marcu tego roku. Ale jeśli chcecie sprawdzić jak prezentuje się gra, publiczna beta jest już dostępna.

Warto dodać, że wersja testowa nie jest demem, ale na dobrą sprawę pełną grą. Znajdziecie w niej tryb kariery, swobodnej jazdy, tryby sieciowe, osiągnięcia, wyzwania, jak również wszystkie samochody, trasy i miejscówki. Nie nastawiałbym się jednak na to, że postęp jaki w becie osiągniecie przeniesie się do pełnej wersji gry – miejcie to na uwadze.

Carmageddon: Reincarnation

Beta dostępna jest w tej chwili wyłącznie w wersji na PC, choć mówi się, że dostaną ją również posiadacze PS4, Xbox One, a także użytkownicy Linuxa i Maków.  Jeśli nie boicie się szalonej jazdy samochodami i hektolitrów krwi, Carmageddon: Reincarnation znajdziecie na Steamie, w tym miejscu.

Obejrzałem powyższy zwiastun kilka razy i odżyło kilka wspomnień z dzieciństwa. To były czasy beztroskiej zabawy we wszelkiej maści gry, również te nie przeznaczone dla osób w moim wieku. Trudno mieć w stosunku do naszych rodziców jakiekolwiek pretensje – skąd niby mieli wiedzieć, że ich pociecha rozjeżdża właśnie przechodniów w swoim przystosowanym niekoniecznie tylko do jazdy wirtualnym aucie. A i przecież my staraliśmy się ukryć to, że gramy w zbyt brutalne dla nas gry. Spędziłem przy pierwszym Carmageddonie dziesiątki, jeśli nie setki godzin. Kilka torów znam na pamięć, a przekonałem się o tym pobierając oryginał na iOS. Ciekawe jak Reincarnation poradzi sobie ze wspomnieniami fanów Carmageddon. Oby jak najlepiej.

grafika: 1,2

Źródło