Felietony

Zamów domowe jedzenie od sąsiadki za pomocą Gobble.com

Grzegorz Marczak
Zamów domowe jedzenie od sąsiadki za pomocą Gobble.com
10

Przyznam, że bardzo podobają mi się te wszystkie pomysł powstające w internecie wokół gotowania. Mam tutaj na myśli, wpraszanie się za pomocą strony internetowej do znajomych na obiad (oczywiście kiedyś trzeba będzie się odwdzięczyć tym samy, możliwość zamówienia do domu szefa kuchni po to aby ugoto...

Przyznam, że bardzo podobają mi się te wszystkie pomysł powstające w internecie wokół gotowania. Mam tutaj na myśli, wpraszanie się za pomocą strony internetowej do znajomych na obiad (oczywiście kiedyś trzeba będzie się odwdzięczyć tym samy, możliwość zamówienia do domu szefa kuchni po to aby ugotował nam obiad itp.

Inny pomysł o którym dzisiaj przeczytałem realizuje serwis o nazwie gobble.com. Umożliwia on nam zamówienie dobrego "domowego" jedzenia z okolicy.

Zapisując się do serwisu i wybierając nasze miasto (oczywiście jest on dostępny na razie tylko w US i to w kilku lokalizacjach) mamy pokazane menu z podziałem na dni oraz kto jest szefem kuchni (autorem) potraw. Możemy zamówić jedzenie na następny dzień (nie ma możliwości zamawiania na ten sam dzień) z opcją dowozu lub też odbioru na miejscu.Co ciekawe każdy może zapisać się jako szef kuchni (nawet amatorzy gotowania), definiując własne menu, cenę oraz ilość porcji jaka jest dostępna. Potem to klienci będą nas oceniać i punktować nasze potrawy dzięki czemu będzie rosła nasza reputacja i oczywiście popularność naszych potraw. Może więc okazać się, że mamy w naszej okolicy kucharza amatora, który dzięki Gobble może rozwinąć skrzydła i stać się popularnym w okolicy szefem kuchni.

Pomysł jak i sam serwis który jest jeszcze w fazie rozwojowej tak się spodobał, że już dostał od inwestorów ponad milion dolarów. Jeśli natomiast okaże się, że tego rodzaju biznes na jedzeniu ma ręce i nogi i da się go łatwo przenosić na inne miasta, kraje to będzie to zapewne hit. Taki marketplace dla dobrych domowych posiłków.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

jedzeniekuchnia