Świat

Zamień iPhona w dysk wifi

Grzegorz Marczak
Zamień iPhona w dysk wifi
3

Od premiery iphona 3g sklep z aplikacjami na ten telefon szybko zapełnia się nowymi pozycjami. Niestety większość z nich jest mówiąc krótko bezużyteczna. Duża część dodatków do iphona to tak zwana rozrywka, zdarzają się jednak aplikacje które poprawiają użyteczność tego narzędzia a czasem nawet zami...

Od premiery iphona 3g sklep z aplikacjami na ten telefon szybko zapełnia się nowymi pozycjami. Niestety większość z nich jest mówiąc krótko bezużyteczna. Duża część dodatków do iphona to tak zwana rozrywka, zdarzają się jednak aplikacje które poprawiają użyteczność tego narzędzia a czasem nawet zamieniają je w coś więcej niż telefon.

Techcrunch znalazł aplikację na iphona, która zwróciła moją uwagę ponieważ dodaje do tego urządzenia funkcjonalność, której mi brakowało. DataCase bo o tym nowo powstającym produkcie mowa zamienia nasz telefon w przenośny dysk twardy do którego łączymy się poprzez Wifi czyli sieć bezprzewodową.

Można by pomyśleć, że nic w tym odkrywczego ani też rewolucyjnego - i jest to prawa. Należy jednak wziąć pod uwagę, że wcześniej tego typu aplikacji dającej taką możliwość chyba nie było.

Na poniższym filmie możemy zobaczyć jak działa DataCase uruchomiona na iPhone.DataCase w chwili obecnej nie jest jeszcze gotowe - autor chce doprowadzić aplikację do perfekcji zanim udostępni ją w sklepie apple (DC będzie kosztować 7 USD).

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu