Internet

Założyłeś firmę? Nie zapomnij o pozostawieniu w sieci jej wizytówki

Grzegorz Ułan
Założyłeś firmę? Nie zapomnij o pozostawieniu w sieci jej wizytówki
25

Od razu zaznaczam, że tekst skierowany jest raczej do osób, które miałyby problem z samodzielnym przygotowaniem wizytówki www dla swojej nowej firmy z uwagi na brak specjalistycznej wiedzy w tym zakresie. Często takie osoby po założeniu firmy zapominają nawet o konieczności założenia strony inter...

Od razu zaznaczam, że tekst skierowany jest raczej do osób, które miałyby problem z samodzielnym przygotowaniem wizytówki www dla swojej nowej firmy z uwagi na brak specjalistycznej wiedzy w tym zakresie.

Często takie osoby po założeniu firmy zapominają nawet o konieczności założenia strony internetowej. W dzisiejszych czasach, niestety, to jest podstawa, potencjalni klienci pierwsze co robią, przed wyborem danej oferty czy usługi danej firmy, sprawdzają ją najpierw w sieci.

Brak nawet prostej wizytówki niejako spala daną firmę już na starcie. Nawet, jeśli ktoś podpowie czy doradzi, by taką stronę zrobić, brak wiedzy zmusza te firmy do poszukiwań specjalistycznych firm, które mogłyby im taką stronę przygotować. Tutaj dochodzi kolejna bariera, czas i koszty, na które często młode firmy nie mogą sobie pozwolić. I nawet, jeśli firma już zakupiła hosting, to czeka z taką "zaślepką" na lepsze czasy.

Nazwa.pl dla takich właśnie młodych firm przygotowała specjalną ofertę Wizytówki internetowej, całkowicie za darmo przez 12 miesięcy. To wystarczający czas na wstępne „rozkręcenie” firmy, skupienie się na innych rzeczach, nie pozbawiając się przy tym obecności w sieci.

Co trzeba zrobić, by założyć sobie taką wizytówkę? Wystarczy na stronie nazwa.pl wybrać interesujący nas szablon, zaznaczyć opcję Firma i założyć konto firmowe, by móc przez 12 miesięcy korzystać ze swojej wizytówki.

Wizytówka tworzy się automatycznie, wypełniając się danymi podanymi podczas rejestracji. Po założeniu konta, w panelu administracyjnym, już na spokojnie możemy wybrać inny szablon czy dokonać korekty wpisów w poszczególnych zakładkach.

Jakie szablony są dostępne? Do wybory mamy kilka propozycji. Od zwykłej, prostej wizytówki z wyskakującymi oknami do adresu czy formularza kontaktowego, po trochę bardziej skomplikowane z zakładkami czy z opcją przenoszenia do poszczególnych działów na jednej stronie.

Wszystkie szablony wykonane zostały w technologii RWD, dzięki czemu nasza wizytówka będzie dostosowywała się automatycznie do ekranów, na których będzie wyświetlana, niezależnie czy na desktopie czy na smartfonie lub tablecie. Całość zajmuje tyle, co założenie konta plus dodatkowe kilka minut na ewentualną korektę danych czy opis działalności firmy.

Wygląd i działanie tych wizytówek można sprawdzić na stronach http://www.wizytowka1.nazwa.pl/, podmieniając cyfry od 1 do 9. W mojej ocenie wyglądają dość atrakcyjnie i nowocześnie, co w zupełności powinno wystarczyć na początkowy czas działalności firmy.

--
Powyższy tekst to test komercyjny. Tekst ten przedstawia niezależną opinię redakcji. Klient nie miał wpływu na kształt i wnioski przedstawione w tym tekście.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu