Mobile

Ubezpieczenie życia i zdrowia bezpośrednio w aplikacji mBanku

Piotr Kurek
7

mBank jako pierwszy w Polsce oferuje zakup ubezpieczenia życia i zdrowia bezpośrednio z poziomu aplikacji mobilnej. Bez zbędnych formalności i w uproszczony sposób pozwalający na wypełnienie i przesłanie wniosku w bardzo krótkim czasie.

Smartfony przydają się w każdej sytuacji. Już dawno przestały być urządzeniami do dzwonienia i wysyłania SMS-ów. Dziś, dzięki stałemu dostępowi do internetu i aplikacjom mobilnym, możemy zrobić bardzo wiele — np. kupić ubezpieczenie turystyczne. Jak podaje mBank, 40% ubezpieczeń turystycznych kupowanych przez klientów odbywa się przez oficjalną aplikację mBanku. Te w ofercie pojawiły się dwa lata temu i cieszą się dużą popularnością. Od zeszłego miesiąca wszyscy zainteresowani mogą kupić ubezpieczenie chroniące nieruchomość (mieszkanie, dom oraz nieruchomość w trakcie budowy). W tym tygodniu, do oferty zawitała kolejna opcja. Produkt ten powstał we współpracy z AXA oraz klientami mBanku oceniającymi między innymi zakres ubezpieczenia życia i zdrowia. Współpraca obu firm oraz opinie klientów sprawiły, że dokumenty, w tym ogólne warunki ubezpieczenia, są napisane zrozumiałym dla każdego językiem.

Ubezpieczenia życia i zdrowia dla Ciebie i bliskich stworzono od podstaw z myślą o sprzedaży w aplikacji. Na jednym wniosku klient może kupić polisę na życie i na wypadek nowotworu, a także NNW dla siebie, swojego partnera oraz dziecka. Dwie ostatnie opcje są jednocześnie nowością w naszej ofercie. Wcześniej w mBanku nie mieliśmy ubezpieczeń NNW chroniących bliskich naszych klientów.

— mówi Karolina Scacciatelli-Wyszyńska, odpowiedzialna za ofertę ubezpieczeń mBanku.

Na jednym wniosku, wypełnianym w aplikacji mobilnej, można kupić polisę na życie, zdrowie, czy na wypadek nowotworu. Dodatkowo można zakupić NNW dla siebie, swojego partnera oraz dziecka. Aby sfinalizować zakup polisy wystarczy potwierdzić ją kodem w aplikacji. mBank nie wymaga dodatkowych badań czy oświadczeń lekarskich.

Zobacz też: Zmiany w serwisie transakcyjnym w mBanku. Zobaczcie jak będzie wyglądała nowa historia operacji

Ubezpieczenie życia i zdrowia w aplikacji mBanku

"Ubezpieczenia życia i zdrowia dla Ciebie i bliskich" to pakiet kilku ubezpieczeń, które chronią klienta lub jego bliskich.

Ochrona dla klienta:

  1. Ubezpieczenie na życie (ochrona na wypadek śmierci, wypłata świadczenia do 300 tys. zł)
  2. Ubezpieczenie na wypadek nowotworu (ochrona na wypadek zdiagnozowania nowotworu, wypłata świadczenia do 150 tys. zł, pakiet assistance, który obejmuje m.in. wizyty u onkologa i psychologa oraz drugą opinię medyczną)
  3. Ubezpieczenie NNW (śmierć, urazy, złamania, oparzenia w wyniku nieszczęśliwego wypadku, wypłata świadczenia do 150 tys. zł)

Ochrona dla bliskich:

  1. NNW dla partnera (śmierć, urazy, złamania, oparzenia w wyniku nieszczęśliwego wypadku, wypłata świadczenia do 150 tys. zł)
  2. NNW dla dziecka (pobyt w szpitalu w wyniku nieszczęśliwego wypadku lub choroby, złamania, urazy, oparzenia, zwrot kosztów leków i sprzętu rehabilitacyjnego, transport medyczny, wizyta lekarza, wypłata świadczenia do 27 tys. zł)

Więcej na temat ubezpieczenia znaleźć można na stronie mBanku.

Źródło: informacje prasowe

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu