Moje przemyślenia

Zainwestowali 250 tysięcy, zarobili 78 milionów dolarów a i tak ich krytykują

GM
Grzegorz Marczak
6

Na blogu Bena Horowitza pojawiła się bardzo ciekawa notka dotycząca inwestycji w Instagram. Inwestycji za którą niektórzy dziennikarze zagraniczni krytykowali fundusz zarzucając im, że za mało zarobili bo mogli więcej. Przypomnijmy więc, że sprzedany za 1 miliard dolarów Instagram przyniósł im 78 mi...

Na blogu Bena Horowitza pojawiła się bardzo ciekawa notka dotycząca inwestycji w Instagram. Inwestycji za którą niektórzy dziennikarze zagraniczni krytykowali fundusz zarzucając im, że za mało zarobili bo mogli więcej. Przypomnijmy więc, że sprzedany za 1 miliard dolarów Instagram przyniósł im 78 milionów dolarów z inwestycji która kosztowała fundusz 250 tysięcy.

No ale mogli więcej gdyby w odpowiednim momencie doinwestowali Instagram. Nie zrobili jednak tego, Horowitz wyjaśnia że nie chcieli łamać własnych zasad o dofinansowywaniu konkurencyjnych projektów. Ponieważ w tym czasie mieli już w portfolio inny podobny produkt dlatego postanowili działać zgodnie z własnymi zasadami.

Pytanie więc czy stracili? Dla mnie to zarzut dość idiotyczny patrząc przez pryzmat tego co działa się w okresie ostatnich dwóch lat. Zresztą Horowitzowi też łatwo jest pisać dziś o rozstrzyganiu dylematów moralnych. Wtedy nie wiedzieli jak skończy się historia z Instagramem i łatwiej było im "trzymać się własnych reguł":)

Polecam generalnie cały tekst bo jest tak też kilka ciekawych informacji o Instagram, który początkowo miał być takim mobilnymi mikroblogiem, nazywał się też zupełnie inaczej. I dopiero kiedy twórcy stwierdzili, że biznes nie idzie zrobili piwota i tak powstał Instagram.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

inwestycje