Polska

Zadaj pytanie Polskim politykom na Youtube

GM
Grzegorz Marczak
6

Gazeta.pl zaprasza wszystkich do zadawania pytań video politykom którzy wezmą udział w debacie organizowanej przez gazetę wyborczą. Na Youtube powstał specjalny kanał dedykowany debacie i pytaniom od internautów - pytania można nadsyłać do 14 października. Nie wiesz na kogo głosować?...


Gazeta.pl zaprasza wszystkich do zadawania pytań video politykom którzy wezmą udział w debacie organizowanej przez gazetę wyborczą.

Na Youtube powstał specjalny kanał dedykowany debacie i pytaniom od internautów - pytania można nadsyłać do 14 października.

Nie wiesz na kogo głosować? Chciałbyś dowiedzieć się czegoś od polityków? Nagraj swoje pytanie do liderów trzech największych partii politycznych i do 14 października zamieść na YouTubie. Najlepsze pytania zostaną odtworzone 15 października podczas przedwyborczej debaty organizowanej przez ''Gazetę Wyborczą. Odpowiedzi polityków opublikujemy zaraz po debacie w portalu Gazeta.pl. Czekamy na Wasze wideo!

Jarosław Kurski, Zastępca Redaktora Naczelnego ''Gazety Wyborczej'' zaprasza na niezwykłą debatę wyborczą.Zasady zadawania pytań są dość proste i oczywiste:

  • możesz spytać, o co tylko chcesz
  • możesz skierować pytanie do jednej lub wszystkich partii
  • postaraj się, żeby wideo z pytaniem nie trwało dłużej niż 30 sekund
  • mów wyraźnie i zadbaj, żeby było Cię dobrze widać
  • na początku przedstaw się i powiedz skąd jesteś
  • wszystkie nagrania musza być zgodne z regulaminem You Tube

Bardzo ciekawy pomysł rodem z zagranicznych wyborów gdzie tradycja debat z udziałem pytań video od internautów jest szerzona właśnie dzięki Youtube.

Gazeta.pl w tym przypadku jako pierwsze próbuje wykorzystać medium komunikacji jakim jest youtube do zadawania pytań kandydatom do sejmu w Polsce - moim zdaniem bardzo dobre posunięcie bo dzięki niemu politycy będą mogli (mam nadzieję) posłuchać głosu przeciętnego Polaka oraz jego pytań. Mam również nadzieję, że dzięki taki akcją więcej polaków będzie zainteresowanych wyborami i weźmie udział w głosowaniu.

Jestem przekonany, że pomysł Gazety na debatę z pytaniami od internautów (będzie to zapewne tylko drobny przerywnik w debacie) będzie strzałem w dziesiątkę.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu