Polska

Spodek 2.0 - zaprasza.

GM
Grzegorz Marczak
2

Spodek 2.0 to nieformalne spotkania ludzi związanych z szeroko pojętą branżą IT, odbywające się w samym centrum aglomeracji śląskiej w Katowicach a organizowane przez autorów serwisu zicherka.pl. Kolejne spotkanie spodkowców odbędzie się 13 października o godzinie 13:00, została też już dopra...


Spodek 2.0 to nieformalne spotkania ludzi związanych z szeroko pojętą branżą IT, odbywające się w samym centrum aglomeracji śląskiej w Katowicach a organizowane przez autorów serwisu zicherka.pl.

Kolejne spotkanie spodkowców odbędzie się 13 października o godzinie 13:00, została też już dopracowana agenda spotkania z którą można zapoznać się poniżej.

Agenda

1. "Śląska Biblioteka Cyfrowa - ku Bibliotece 2.0" - Monika Jędralska, Śląska Biblioteka Cyfrowa

"Funkcjonowanie Śląskiej Biblioteki Cyfrowej, włączonej w krajowy system rozproszonych bibliotek cyfrowych oraz powstanie społeczności czytelników i bibliotekarzy cyfrowych"

2. "Public relations w mediach elektronicznych" - dopełnienie kampanii, czy strata czasu?" - Bartłomiej Juszczyk, Agencja Interaktywna Adweb.pl

"Rynek reklamy w Sieci rośnie w ogromnym tempie. Czemu jednak zapomina się o e-PR? Czy kampanie reklamowe w Sieci moga być jeszcze skuteczniejsze, gdy poza marketingiem zaprzągnie się do pracy działania wizerunkowe? Jak to robić, i jak to robić dobrze - i rzecz jasna, po co?"

3. "Komercjalizacja blogosfery ? szanse i zagrożenia?" - Maciej Zawadziński, Krytycy.pl

"W miarę jak polska blogosfera rośnie w siłę, budzi ona coraz większe zainteresowanie ze strony podmiotów komercyjnych. Wydaje się, że tzw.skomercjalizowanie się blogosfery jest nieuniknione. Na jakich zasadach powinna się odbywać?"

4. "Wprowadzenie do Ruby on Rails" - Klaudiusz Fabryczny

"Krótki rys historyczny, koncepcja MVC w Rails'ach, budowa frameworka, narzędzia (np. scaffold, migracja, konsola), obsługa AJAX'a. Omówienie kilku projektów wykorzystujących Rails'y"

Szczególnie ciekawie (przynajmniej w moje opinii) zapowiadają się prezentacje związane z Public Relations w mediach, oraz z komercjalizacją blogosfery - jestem pewien, że autorzy serwisu krytycy.pl wywołają swoją prezentacją dość ciekawą dyskusję.

Osobiście niestety nie mogę się wybrać na to spotkanie - ale wszystkich, którzy mogą gorąco zapraszam w imieniu organizatorów (bo ciekawych spotkań nigdy nie jest za wiele)

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu