Moje przemyślenia

Zacznij przygodę z e-sportem #2: gdzie grać?

Paweł Książek
13

Zaczynając przygodę z e-sportowymi grami myślimy o rywalizacji nie tylko ze znajomymi, ale także innymi graczami. W Polsce mamy sporo otwartych lig i turniejów, w których możemy zmierzyć się w takich tytułach, jak League of Legends, Stracraft II, Counter-Strike: Global Offensive, World of Tanks czy...

Zaczynając przygodę z e-sportowymi grami myślimy o rywalizacji nie tylko ze znajomymi, ale także innymi graczami. W Polsce mamy sporo otwartych lig i turniejów, w których możemy zmierzyć się w takich tytułach, jak League of Legends, Stracraft II, Counter-Strike: Global Offensive, World of Tanks czy FIFA.

Zdecydowanie najwięcej możliwości mamy startując w Electronic Sports League, czyli największej e-sportowej lidze na świecie. Polski oddział codziennie organizuje dla nas wiele turniejów.

Electronic Sports League

Przede wszystkim skupił się na cyklu GO4 w najpopularniejsze tytuły w Polsce. – Każdy początkujący gracz na pewno znajdzie odpowiednią formę rozrywki – mówi Michał Wiśniewski, community manager Turtle Entertainment Polska.

Ponadto ESL oferuje nowy system meczowy – Versus. Dzięki niemu w łatwy i szybki sposób można znaleźć przeciwnika do gry. – Można u nas zagrać zarówno w gry e-sportowe, jak i casualowe oraz przeglądarkowe – mówi Wiśniewski.

Na liście gier e-sportowych znajdują się: League of Legends, Counter-Strike, World of Tanks, FIFA oraz Starcraft II. Jeśli pojawi się propozycja dodania kolejnego tytułu, przedstawiciele ESL rozważą taką propozycję. – Chcemy poszerzać zbiór gier, by każdy znalazł coś dla siebie – mówi Michał Wiśniewski.

W każdym organizowanym turnieju przewidziane są wirtualne bonusy, a w rozgrywkach, które skupiają największą społeczność, można wygrać ciekawe nagrody rzeczowe.

Rozgrywki w Electronic Sports League organizowane są praktycznie codziennie. Ich listę z przejrzystym terminarzem można znaleźć na stronie www.esl.eu/pl/cups/.

Allplay

Sporo turniejów i lig możemy znaleźć także na Allplay.pl. Większość z nich to rozgrywki w popularnego Counter-Strike’a 1.6 i Counter-Strike: Global Offensive, ale organizatorzy przewidzieli także atrakcje dla fanów innych gier.

Możemy zagrać także w FIFA 13 zarówno na PC, jak i Playstation 3 oraz turniejach Starcrafta II z cyklu Eizo Razer Cup. W niektórych rozgrywkach można wygrać wartościowy sprzęt dla graczy, ufundowany przez sponsorów.

allplay

Aktualne turnieje i ligi można znaleźć na stronie głównej, klikając odpowiednie zakładki. Zamknięte rozgrywki znajdują się w Archiwum. Zachęcam do odwiedzenia Allplay.pl.

Pozostałe

Jest także kilka mniejszych portali, organizujących turnieje w takie gry jak Counter-Strike: GO czy FIFA. W popularną strzelanką możemy rywalizować co jakiś czas w turniejach tworzonych przez portal Sourcemania.pl.

Wiele możliwości rywalizacji w gry z serii FIFA dostarcza nam portal eFIFA.pl. Można tam zmierzyć się zarówno na PC, jak i Xboxie 360 oraz PlayStation 3. Niebawem ma się także pojawić nowa odsłona serwisu, a co za tym idzie więcej turniejów. - Na początku marca wystartujemy z nowym serwisem i wówczas będzie można grać w turniejach sponsorowanych - mówi Marcin Biliński, właściciel eFIFA.pl.

Jedynie na Antyweb.pl możecie zobaczyć screena nowej odsłony portalu:

efifa1

efifa2

Reasumując, zapewne warto jest zajrzeć na ESL i Allplay, bo dzięki grze w ich ligach można także zmierzyć się z czołówką naszego kraju.

W kolejnym odcinku cyklu „Zacznij przygodę z e-sportem” przedstawię obecnie działające gamingi w Polsce.

-----------------------------

Zacznij przygodę z e-sportem #1: jakie portale czytać?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Grye-sportturniejeallplay