Płatności i bankowość

Żabka uruchamia sprzedaż kart przedpłaconych up and go

Grzegorz Ułan
Żabka uruchamia sprzedaż kart przedpłaconych up and go
6

Żabka poinformowała nas właśnie o uruchomieniu sprzedaży starterów bankowych up and go we współpracy z Santander Bank Polska i brytyjskim fintechem DiPocket oraz z Mastercard. Mają być one dostępne wyłącznie w sklepach Żabki w cenie 19,99 zł.

Na razie tylko w dwóch miastach w Polsce - w większości sklepów Żabka w Poznaniu i Lublinie, ale w planach jest rozszerzenie projektu na inne miasta.

Przemysław Tomaszewski, Dyrektor ds. Sprzedaży i Rozwoju Usług w sieci Żabka:

Systematycznie poszerzamy pakiet „Wygodnych Usług” w Żabce i poszukujemy innowacyjnych rozwiązań, które ułatwiają życie naszym klientom. Karta Up and Go rozszerza pakiet kart przedpłaconych, dostępnych w naszych sklepach, doskonale wpisując się w format convenience. Od dziś o dowolnej porze dnia, w ciągu kilku minut od rejestracji karty, bez dodatkowych formalności można korzystać z rachunku bankowego. To unikalna w Polsce forma dystrybucji, zapewniająca klientom wygodę i szybką obsługę.

Karta przedpłacona up and go to w pełni funkcjonalna karta płatnicza, którą po wcześniejszym zasileniu możemy płacić za zakupy w sklepach stacjonarnych czy w sieci oraz wypłacać pieniądze z bankomatów. Działają też płatności zbliżeniowe, jak i można ją podpiąć do Google Pay i płacić telefonem.

Przemysław Dukiel, Dyrektor obszaru bankowości codziennej z Santander Bank Polska:

Jesteśmy bankiem otwartym na innowacje, obserwujemy rynek i angażujemy się w inicjatywy kreujące wartość dla klientów, dlatego zostaliśmy jednym z partnerów projektu. Chcemy wspierać rozwój i dostępność usług płatniczych, a starter up and go doskonale sprawdzi się w tej roli.

Karta up and go będzie kosztowała 19,99 zł, to nie jest od razu zasilenie, zasilić ją będzie można przelewem bankowym, kartą kredytową lub BLIKIEM. Z kolei aplikacja up and go po zarejestrowaniu się w niej i sparowaniu z zakupioną w Żabce kartą, będzie umożliwiała darmowe przelewy pomiędzy użytkownikami czy zamówienie dodatkowych kart w kilku walutach PLN, EUR, GBP i USD, jak i dodanie w niej kart wirtualnych, coś jak w Revolut.

Poza kosztem zakupu nie ma dodatkowych opłat za korzystanie z karty, przelewy krajowe w PLN oraz wypłaty z bankomatów Santander Bank Polska oraz w ponad 5600 sklepach Żabka (cash back). Więcej szczegółów na temat tego projektu znajdziecie na stronie Up and Go.

Źródło: Żabka.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu