Windows Phone

Zabezpieczenie antykradzieżowe dla Windows Phone dostępne... ale nie dla wszystkich

Jakub Szczęsny
Zabezpieczenie antykradzieżowe dla Windows Phone dostępne... ale nie dla wszystkich
5

Tak, jak wcześniej zapewniał Microsoft, zabezpieczenie antykradzieżowe jest już dostępne dla nowych urządzeń opartych na najnowszej wersji Windows Phone 8.1 Update 2. Również zgodnie z zapowiedziami, nie wszyscy będą mogli z tej opcji skorzystać - oczywiście szkoda, gdyż przywrócenie telefonu z Wind...

Tak, jak wcześniej zapewniał Microsoft, zabezpieczenie antykradzieżowe jest już dostępne dla nowych urządzeń opartych na najnowszej wersji Windows Phone 8.1 Update 2. Również zgodnie z zapowiedziami, nie wszyscy będą mogli z tej opcji skorzystać - oczywiście szkoda, gdyż przywrócenie telefonu z Windows Phone do ustawień fabrycznych jest dziecinnie proste - nawet z ustalonym przez użytkownika kodem zabezpieczającym urządzenie.

Na razie z opcji mogą korzystać właściciele Lumii 640 i 640 XL. Zapewne nowi klienci zakupujący Lumię 540 również będą mogli zabezpieczyć swoje urządzenia. Ci, którzy już mają Lumie 640 i 640 XL zgłaszają brak tej funkcji - w tym przypadku prawdopodobnie owe udogodnienie ominie garstkę użytkowników.

Posiadacze jakichkolwiek Windows Phone'ów mogą jednak być spokojni - do czasu wydania Windows 10 dla telefonów ich telefony co prawda nie będą tak dobrze zabezpieczone, jak najnowsze słuchawki od Microsoftu, jednak pewne jest to, że od "dziesiątki" owa opcja pojawi się na stałe we wszystkich smartfonach. Zatem, jeżeli kogoś cokolwiek ominie, to jedynie przejściowo. Mechanizm ma stać się standardem w świecie mobilnych okienek i jest to świetna wiadomość - od dłuższego czasu owa opcja była jedną z tych bardziej pożądanych przez użytkowników platformy.

Oczywiście, nie jest możliwe dodanie tej funkcji do innych telefonów z Windows Phone dzięki "kombinowanej" aktualizacji do Windows Phone 8.1 Update 2, która wydaje się być uaktualnieniem przejściowym dla otrzymania najnowszej kompilacji Windows 10. Także i na razie w testowej kompilacji okienek nie widać tej funkcji i zapewne zostanie ona aktywowana globalnie, gdy tylko Windows 10 zostanie oficjalnie wypuszczony na rynek. Niewykluczone jednak, że Microsoft i tę funkcję podda testom w kanale Windows Insider, by sprawdzić jej działanie przed oficjalną premierą.

Grafika: 1, 2

Źródło: WMPU

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu