Microsoft

Masz zainstalowany Windows 10 na Lumii 520? Powinieneś szybko wrócić do 8.1

Jakub Szczęsny
Masz zainstalowany Windows 10 na Lumii 520? Powinieneś szybko wrócić do 8.1
58

Wielokrotnie na łamach Antyweba podkreślałem, że instalacja Windows 10 dla telefonów na podstawowym urządzeniu jest wręcz proszeniem się o kłopoty. Zresztą, Windows we wczesnej wersji testowej raczej nie zachęca do trzymania go, nawet na urządzeniu przeznaczonym tylko do testów. Jest tak niestabilny...

Wielokrotnie na łamach Antyweba podkreślałem, że instalacja Windows 10 dla telefonów na podstawowym urządzeniu jest wręcz proszeniem się o kłopoty. Zresztą, Windows we wczesnej wersji testowej raczej nie zachęca do trzymania go, nawet na urządzeniu przeznaczonym tylko do testów. Jest tak niestabilny i ma tak ogromne problemy z niektórymi funkcjami, że użytkownicy tuż po instalacji kompilacji z programu Insider bardzo szybko przywracają telefony do poprzedniego stanu. W tym wypadku, zatwardziali testerzy powinni zająć się przywróceniem Windows Phone 8.1 m. in. w Lumiach 520, 525 oraz 526.

Okazuje się, że te telefony po zainstalowaniu na nich wczesnej kompilacji testowej Windows 10 radzą sobie najgorzej. Użytkownicy narzekają, że system działa tam wyjątkowo kiepsko i jest praktycznie nieużywalny. Mam podobne doświadczenia po zainstalowaniu Windows 10 na trzech urządzeniach - Lumiach 830, 630 oraz 1320, gdzie występował jeden, podstawowy problem. Niemożność wpisania PIN-u karty SIM co nieco utrudniło mi testy. Ponadto, wieszanie się aplikacji systemowych "bo tak" oraz generalnie bardzo ociężałe działanie systemu przemówiły na niekorzyść dalszych przygód akurat z tą kompilacją Windows 10. Lumia 630, na której jako jedynej ostała się wczesna kompilacja testowa "w razie czego" obecnie leży grzecznie w szufladzie i zostanie tak zapewne do czasu opublikowania kolejnej wersji w programie Windows Insider.

Z wyżej wymienionymi Lumiami z serii 5XX jest jednak nieco większy problem. Okazuje się, że oprócz fatalnego działania systemu, niektórzy użytkownicy zamienili swoje słuchawki w nieco drogie przyciski do papieru. Winowajcą jest bogaty w błędy system operacyjny, który w pewnych warunkach powoduje, że telefon staje się martwy. Z tego powodu także możliwość testowania Windows 10 dla telefonów na tych urządzeniach została cofnięta. Ci, którzy obecnie mają jeszcze zainstalowaną wczesną kompilację Windows, powinni jak najszybciej przywrócić poprzedni system. Tę operację opisałem dla Was w tym artykule - warto się z nim zapoznać.

Co ciekawe, podobne problemy wydają się mieć użytkownicy Lumii... 920. Jednak Microsoft w dalszym ciągu bada sprawę i decyzja co do dostępności kompilacji nie została jeszcze podjęta. Niewykluczone natomiast, że gigant podejmie pewne kroki w celu uchronienia użytkowników przed ewentualnymi ucegleniami urządzeń.

Źródło: Microsoft Answers

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu