Jedną z nowości w Androidzie 12 ma być bardziej rozwinięty system wibracji, pewnych rzeczy nie da się jednak osiągnąć samym oprogramowaniem. W związku z tym za temat bierze się również odpowiedzialny za procesory Qualcomm, dzięki któremu smartfony wyposażone w Snapdragony będą mogły pochwalić się zaawansowanym systemem haptycznym.
Owocem współpracy Qualcomm oraz Lofelt ma być uniwersalna platforma oraz zestaw programistyczny, który zapewni Androidowi „wyrafinowane”, ściśle zsynchronizowane dotykowe informacje zwrotne niemożliwe do osiągnięcia samym oprogramowaniem od Google. W zamyśle firmy chcą stworzyć realną konkurencję dla Taptic Engine, które można znaleźć w iPhonach od 6s w górę.
Szczegółów na razie nie zdradzono, nie wiemy też kiedy nowe, lepsze wibracje miałyby trafić na Androida i raczej nie będzie to równoległe z premierą systemu operacyjnego Android 12. Firmy mają nadzieję, że producenci telefonów z procesorami Snapdragon szybko odnajdą w niej plusy, co pozwoli upowszechnić nowe wibracje w urządzeniach mobilnych.
Rozumiem, że nie każdy uważa haptykę za coś istotnego, ale może wynikać to właśnie ze względu na średnie dopracowanie tego elementu w smartfonach z Androidem. No i nie wiadomo co w takim przypadku z telefonami wyposażonymi w inne niż Snapdragony procesory. Czy producenci chipów będą się starali nadgonić Qualcomma, czy raczej firma zrobi z tego swój znak rozpoznawczy? Mam nadzieję, że szybko się tego dowiemy.
Więcej z kategorii Android:
- Android 12 dostanie sporo nowości. Kilka z nich zapowiada się świetnie
- Rozbudowany edytor wideo w Zdjęciach Google. Za darmo!
- Złośliwy "Netflix" na Androida kusił dwoma miesiącami premium za darmo, wykradał dane z WhatsApp
- Google rezygnuje z Qualcomma, stworzy własny chip, tak jak Apple
- Jeśli Google zamknie tę apkę, to się naprawdę wkurzę. Stack jest genialnym skanerem!