Moje przemyślenia

Za zakupy wygodnie zapłacisz komórką – Intel nawiązuje współpracę z firmą Visa

MK
Marcin Kamiński
4

Zaledwie wczoraj wieczorem informowaliśmy o zainwestowaniu przez firmę Intel aż 100 milionów dolarów w rynek motoryzacyjny, a dziś rano pojawia się kolejna ciekawostka. Firmy Intel oraz Visa podpisały wieloletnią umowę o współpracy, wynikiem której ma być opracowanie rozwiązań handlu mobilnego dla s...

Zaledwie wczoraj wieczorem informowaliśmy o zainwestowaniu przez firmę Intel aż 100 milionów dolarów w rynek motoryzacyjny, a dziś rano pojawia się kolejna ciekawostka. Firmy Intel oraz Visa podpisały wieloletnią umowę o współpracy, wynikiem której ma być opracowanie rozwiązań handlu mobilnego dla smarfonów i tabletów wyposażonych w procesory Intel Atom. Płacenie zbliżeniowe za pomocą komórki ma stać się codziennością.

„Umowa między Visą a Intelem pozwoli instytucjom finansowym z całego świata zaoferować swoim klientom płatności mobilne i usługi finansowe z wykorzystaniem innowacyjnych technologii opracowanych przez Intel — powiedział John Partridge, prezes Visa Inc. — To kolejny przykład na to, jak Visa udostępnia płatności mobilne użytkownikom różnych urządzeń i systemów operacyjnych, i dąży do tego, aby dostosować aplikacje handlu mobilnego do istniejących technologii oraz standardów bezpieczeństwa, które obowiązują w globalnej branży płatności”.

W pierwszej fazie umowy zawartej pomiędzy gigantem rynku komputerowego i kart płatniczych spodziewać możemy się telefonu komórkowego, wyposażonego w procesor Intel Atom Z2460 oraz obsługą technologii płatności mobilnych Visa payWave. Dzięki temu oraz dedykowanej aplikacji możliwe stanie się płacenie za zakupy poprzez zbliżenie telefonu do terminala płatniczego. Zapewni to także implementację producentom OEM, którzy dostarczają telefony z obsługą technologii NFC (Near Field Communication).

„Strategia Intela zakłada oferowanie większego bezpieczeństwa i komfortu użytkowania szerokiej gamy intelowskich urządzeń. Nasz sojusz z firmą Visa uzupełnia tę strategię i pozwala korzystać z mobilnych płatności i handlu w urządzeniach bazujących na technologiach Intela — powiedział Mike Bell, wiceprezes firmy Intel i dyrektor generalny Mobile and Communications Group. — Współpraca z Visa przyniesie też korzyści naszym klientom, którzy projektują produkty oparte na konstrukcji referencyjnej intelowskiego smartfonu”.

Zasadę działania zapowiedzianego systemu możecie obejrzeć na poniższym filmie. Jak widzicie, system zbliżeniowy eliminuje konieczność użycia karty płatniczej - wystarczy zbliżyć smartfona z odpowiednią aplikacją, aby terminal zaakceptował płatność.

Źródło obrazka: 1.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Intel