Komputery i laptopy

Z tym gadżetem moja nowa stacja robocza będzie kosztować mnie koło 400 złotych

Jakub Szczęsny
Z tym gadżetem moja nowa stacja robocza będzie kosztować mnie koło 400 złotych
41

Pracuję głównie w domu, okazjonalnie na uczelni, a jeśli muszę to i w drodze (pozdrawiam z autobusu relacji Rzeszów - Sandomierz). Jeśli chodzi o moją pracę w domu, bardzo cenię sobie duży ekran, wysoką kulturę pracy i po prostu dobrą wydajność. Do dużego monitora podpinałem już laptopy, malutkie pe...

Pracuję głównie w domu, okazjonalnie na uczelni, a jeśli muszę to i w drodze (pozdrawiam z autobusu relacji Rzeszów - Sandomierz). Jeśli chodzi o moją pracę w domu, bardzo cenię sobie duży ekran, wysoką kulturę pracy i po prostu dobrą wydajność. Do dużego monitora podpinałem już laptopy, malutkie pecety, hybrydy, tablety. Okazuje się, że będę mógł z tego zrezygnować i wykorzystać telewizor, który planuję kupić z myślą o konsoli.

Wielki ekran w domu, hybryda w terenie

Wygląda na to, że wreszcie uczynię spersonalizowany ekosystem urządzeń kompletnym. Zrezygnowałem z telewizji głównie dlatego, że nie widzę tam dla siebie odpowiednich dla mnie treści - wszystko, czego potrzebuję jest w Internecie. Chcę obejrzeć mecz? Płacę za niego, oglądam z przyjaciółmi - może na nieco małym, ale jak widać wystarczającym ekranie monitora. Na tym monitorze również pracuję i nie wyobrażam sobie przez dłuższy czas korzystać z malutkiego ekranu zainstalowanego w hybrydzie. Praca nad tekstami wymaga odpowiedniej organizacji pracy - a akurat tutaj lubię mieć porządek.

Dzięki Archosowi będę mógł wykorzystać "planowany" telewizor również jako stację roboczą. Ów fakt pociąga mnie także dlatego, że nie zamierzam schodzić niżej niż 50 cali telewizora. Wizja pisania tekstów na kanapie również bardzo mnie cieszy. Tak, wiem, że mam bardzo fajną i przyjemną pracę. :)

Cóż kryje w sobie komputer mierzący mniej niż przeciętna paczka papierosów? Podepniemy go do portu HDMI w telewizorze, ale nie tylko. Jeżeli tylko chcemy, może wylądować również w monitorze i projektorze (przenośność tego rozwiązania również jest świetna). Za wydajność odpowiadać będzie Intel Atom Z3735F oraz 2 GB pamięci RAM. Poza tym, użytkonik otrzyma 32 GB przestrzeni na dane dzięki karcie pamięci microSD, połączy się z siecią za pomocą WiFi, podłączy mysz lub klawiaturę za pomocą portów USB i microUSB albo bezprzewodowo dzięki modułowi Bluetooth.

Odliczając koszt telewizora, zważywszy na to, że mam w domu klawiaturę i mysz Bluetooth, taka stacja robocza będzie dla mnie absolutnie kompletna. Na pracy jednak możliwości tego sprzętu się nie skończą, Windows 10 to również obsługa wielu innych serwisów wideo, niektórych VOD oraz możliwość pogrania w prostsze pecetowe gry na wielkim ekranie. Nie mogę się już doczekać tego zakupu.

Grafika: 1, 2

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Archoshotcompute stick