Seriale

Z archiwum X wraca do korzeni - zobacz zapowiedź 11. sezonu X-Files

Konrad Kozłowski
Z archiwum X wraca do korzeni - zobacz zapowiedź 11. sezonu X-Files
12

Zaraz po Nowym Roku premierę będzie mieć już 11. sezon Z archiwum X. Zapowiedź dziesięcioodcinkowej serii pokazuje, jak wiele będzie się działo w nowych epizodach. 

Agenci Mulder i Scully znów będa współpracować jak wcześniej, a konfrontacja poglądów ma być równie intensywna, co w pierwszych sezonach - taki wydźwięk ma najnowszy materiał promocyjny 11. sezonu hitu stacji FOX. Z archiwum X należy do moich ulubionych seriali, do których mogę wracać regularnie, o ile istnieje możliwość zobaczenia starszych odcinków w wygodny i legalny sposób. Skupmy się jednak na tym, co nowe.

Zapowiedź 11. sezonu Z archiwum X

Dziesiąty sezon X-Files był nie lada wydarzeniem. Seria wróciła na antenę FOX po wieloletniej przerwie. W międzyczasie doczekaliśmy się też kinowych filmów, ale te raczej nie przypadły do gustu oddanym fanom serialu (choć zdarzały się wyjątki). Po seansie nie miałem jednoznacznej opinii. Przyznam, że tęskniłem za dwójką agentów starających się znaleźć odpowiedzi na pytania, które często zadawali tylko oni sami.

W tych nowych odcinkach wciąż był gdzieś obecny duch wcześniejszych, emitowanych w latach '90 serii, które przykuwały mnie do telewizora nawet późną porą i pomimo odrobiny strachu, ale trudno mówić o prawdziwie udanym powrocie. Uwielbiam produkcje sci-fi właśnie o takiej tematyce, jaką porusza Z archiwum X, dlatego liczyłem, że 10. seria będzie czymś znacznie lepszym. Z migawek z 11. sezonu wynika, że nowa seria będzie jeszcze bliższa temu, co można było oglądać lata temu i dlatego nie mogę doczekać się styczniowej premiery. Wielka szkoda, że poprzednich sezonów nie możemy obejrzeć online w żadnym z serwisów VOD - nowe, panoramiczne wersje w HD ogląda się wyśmienicie, a jedyną opcją dla polskiego widza są w tej chwili klasyczne wydania DVD. Chyba, że zmieni to nowa usługa FOX+, która może wystartować w Polsce już w przyszłym roku wraz z National Geographic+.

Premiera w Polsce 4 stycznia na kanale FOX

Grafika główna: FOX

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu