Moje przemyślenia

Jest już dostępne nagranie z pierwszego dnia Google I/O - zobacz, co Cię ominęło

MS
Michał Szabłowski
5

Tegoroczna konferencja Google I/O była inną niż wszystkie do tej pory. W Moscone Center w San Francisco zaprezentowano wiele nowych, innowacyjnych urządzeń oraz usług, o których istnieniu mogliśmy się tylko domyślać. Google nie zawiodło oczekiwań i pokazało setkom uczestników na miejscu i milionom w...

Tegoroczna konferencja Google I/O była inną niż wszystkie do tej pory. W Moscone Center w San Francisco zaprezentowano wiele nowych, innowacyjnych urządzeń oraz usług, o których istnieniu mogliśmy się tylko domyślać. Google nie zawiodło oczekiwań i pokazało setkom uczestników na miejscu i milionom w Internecie nowy tablet, okulary oraz "magiczną kulę", oraz odświeżone: system operacyjny oraz szereg aplikacji. Warto wiedzieć, w jaki sposób i przez kogo były one prezentowane. Zapraszam Was do obejrzenia nagrania z pierwszego dnia konferencji Google I/O 2012.

Na scenie pojawiły się aż trzy nowe gadżety. Od dawna (w Sieci kilka tygodni to całe lata świetlne) spekulowano na temat Okularów (Glass) i tabletu (Nexus 7) z logo Google, jednak chyba nikt nie spodziewał się zaprezentowania maszynki (Nexus Q) do strumieniowania mediów. Ta ostatnia została wyposażona w dwurdzeniowy procesor TI OMAP 4460, 1 GB pamięci RAM i 16 GB wbudowanej, łączność Wi-Fi, Bluetooth i NFC, oraz szereg portów. Przemyślenia na temat tego, czy będzie miała szansę zawojować rynek, znajdziecie we wczorajszym wpisie Maćka. Okulary od Google miały prawo zrobić spore wrażenie na widowni zebranej w Moscone Center, a to za sprawą nagranego nimi filmiku. Nie zdołały one jednak odciągnąć uwagi od najbardziej wyczekiwanego urządzenia: tabletu Nexus 7. Został on wyposażony przez Asusa w 7-calowy ekran o rozdzielczości 1280x800, czterordzeniowy procesor Tegra 3, NFC, 8 lub 16GB miejsca na pliki i system Android 4.1. Nexus 7 stanie się tym samym pierwszym urządzeniem z najnowszą wersją mobilnego systemu operacyjnego Google o nazwie Jelly Bean. Skoro już o nim mowa...

Android 4.1 wprowadzi szereg udogodnień dla posiadaczy smartfonów i tabletów z systemem Google. Są nimi między innymi: ulepszona klawiatura wirtualna i rozpoznawanie mowy w trybie offline. Dochodzą do tego odświeżone lub kompletnie nowe aplikacje (w tym nie tylko dla Androida): Google+, Mapy, Wydarzenia, Ziemia, Chrome.

Głównodowodzący w Google nie mogli się nie pochwalić również wynikami osiąganymi przez ich dzieci. Dowiedzieliśmy się o istnieniu ponad 400 milionów urządzeń, na pokładzie których znajduje się Android, i milionie, o który codziennie ta liczba rośnie. Istnieje obecnie ponad 600 tysięcy aplikacji napisanych dla mobilnego systemu z logo zielonego robocika, które zostały pobrane to tej pory ponad 20 miliardów razy.

A oto obiecane nagranie z pierwszego dnia konferencji Google I/O 2012. Przed uruchomieniem go przygotujecie jakieś przekąski, bowiem trwa ono ponad dwie godziny. Życzę miłego oglądania:

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

keynoteGoogle I/O 2012