Felietony

Youtube testuje (przez dwa dni) platformę do transmisji video na żywo

Grzegorz Marczak
Youtube testuje (przez dwa dni) platformę do transmisji video na żywo
2

Youtube zapowiedział na swoim blogu, że przez najbliższe dwa dni odbędą się testy platformy do live streamingu czyli czegoś co do tej pory YT używał dość okazjonalnie przy większych imprezach czy koncertach. Podczas testów będziemy mogli oglądać na żywo programy tworzone przez partnerów YT. Nie jasn...

Youtube zapowiedział na swoim blogu, że przez najbliższe dwa dni odbędą się testy platformy do live streamingu czyli czegoś co do tej pory YT używał dość okazjonalnie przy większych imprezach czy koncertach. Podczas testów będziemy mogli oglądać na żywo programy tworzone przez partnerów YT. Nie jasne jest dla mnie natomiast czy użytkownicy końcowi również będą mieli aktywowaną funkcję transmisji video na żywo w czasie testów?

Jeśli testy przebiegną bez większych problemów to funkcjonalność streamingu live będzie niedługo udostępniona parterom YT na całym świecie. Razem z możliwością transmitowania obrazu na żywo pojawią się "Live Comments" czyli komentarze w formie chata do aktualnie emitowanego programu.

Oto spis programów jakie podczas dwóch dni próby będą emitowane na żywo:Nie do końca wiadomo czy YT planuje wprowadzenie live video również dla końcowego użytkownika (a przynajmniej dla mnie komunikat nie jest do końca jasny) Gdyby jednak tak się stało to kilka dużych serwisów z ustream na czele powinno czuć się mocno zaniepokojonych.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

YouTube