Świat

Youtube rozwija skrzydła w 9 krajach.

Grzegorz Marczak
Youtube rozwija skrzydła w 9 krajach.
1

Podczas dzisiejszej konferencji "Google Press Day 2007" jednym z tematów był Youtube. Zapowiadane wcześniej udostępnienie serwisu w innych językach stało się faktem - youtube zostął uruchomiony w 9 krajach a są to Brazylia, Francja, Irlandia, Włochy, Japonia, Holandia, Hiszpania, Anglia i Pol...


Podczas dzisiejszej konferencji "Google Press Day 2007" jednym z tematów był Youtube.

Zapowiadane wcześniej udostępnienie serwisu w innych językach stało się faktem - youtube zostął uruchomiony w 9 krajach a są to Brazylia, Francja, Irlandia, Włochy, Japonia, Holandia, Hiszpania, Anglia i Polska (hura?)


Youtube na konferencji


Youtube systematycznie podpisuje umowy z dostawcami treści w krajach w których uruchomił swoją zlokalizowaną wersję serwisu. I tak na przykład w Polsce umowy podpisane zostały z TVP, Bankier.pl, Kayah oraz Polityka.

Twórcy Youtube przedstawili podczas konferencji ich plany na przyszłość serwisu a są to :

  • Ekspansja - chcieli by zlokolizować serwis w 140 krajach (zamiast w 9) - a lokalizacja w ich rozumieniu nie oznacza tylko tłumaczenia ale też dostosowanie wszystkich elementów systemu do konkretnego języka
  • Dostępność - zapewnić dostępność treści dla wielu urządzeń, chcą aby youtube był dostępny zarówno dla komputerów stacjonarnych, przenośnych, telefonów a nawet telewizorów.
  • Serwis - youtube ma być cały czas serwisem prostym w użyciu, co nie oznacza jednak, że będzie on pozbawiony nowych narzędzi i innowacyjnych dodatków.

Jeśli chcecie przeczytać szerszą relacje z Google Press Day 2007 zapraszam na blog Google Blogoscoped

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu